eReport.sk
Dostanú od Erdogana napokon zelenú?
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Zdroj: tasr/ap

Turecké sily sú takmer pripravené na pozemnú operáciu v Sýrii

Turecká armáda potrebuje už len niekoľko dní, aby bola úplne pripravená na vpád do severnej Sýrie. Rozhodnutie o invázii môže byť prijaté už na zasadnutí tureckej vlády v pondelok. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ilustračné foto
  2. Vydiera Zelenský niečim Bidena?
  3. Gesto solidarity?

„Turecké ozbrojené sily potrebujú len niekoľko dní, aby boli úplne pripravené,“ uviedol pre Reuters vysokopostavený predstaviteľ tureckej armády. Začiatok operácie podľa neho závisí už len od rozhodnutia tureckého prezidenta.

Podľa prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana Turecko začne pozemnú operáciu s cieľom zaistiť svoje južné hranice až keď to bude vhodné. Zasadnutie vlády sa má uskutočniť v pondelok o 15.30 h miestneho času (13.30 h SEČ).

Predstaviteľ tureckej armády dodal, že sýrski povstalci, ktorí sú spojencami Ankary, boli na takúto operáciu pripravení už niekoľko dní po útoku v Istanbule z 13. novembra.

Bombový útok

Po bombovom útoku, pri ktorom zahynulo šesť ľudí a 81 utrpelo zranenia sa napätie medzi Tureckom a Sýriou zvýšilo. Ankara pripisuje zodpovednosť za útok kurdským Oddielom ľudovej obrany (YPG), ktoré však akúkoľvek účasť popierajú.

Turecké sily už týždeň uskutočňujú nálety na pozície kurdských milícii na severe Sýrie neďaleko hraníc s Tureckom a pokračujú aj delostrelecké útoky, pripomína Reuters.

Turecko v minulosti v Sýrii spustilo vojenské operácie na severe tejto krajiny proti YPG a zakázanej Strane kurdských pracujúcich (PKK). PKK však takisto odmieta účasť na útoku v Istanbule.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Turecké sily sú takmer pripravené na pozemnú operáciu v Sýrii

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti