eReport.sk
Ilustračná snímka, foto:tasr

Nový veľvyslanec Kyjeva v Nemecku žiada ďalšiu pomoc proti výpadkom elektriny. „Máme ju len niekoľko hodín denne.“ Hovorí


Nový ukrajinský veľvyslanec v Berlíne Olexij Makejev apeloval v pondelok na Nemecko, aby poskytlo jeho krajine zariadenia, ktoré zabránia výpadkom elektriny. „Potrebujeme generátory elektriny a autotransformátory, ktoré sú obzvlášť účinnou pomocou po ruských raketových útokoch,“ povedal Makejev.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ľudia prijímajú humanitárnu pomoc v ukrajinskom Chersone 15. novembra 2022.
  2. ukrajina
  3. Ukrajinský odpor má dôsledky

V ukrajinskom hlavnom meste Kyjev fungujú dodávky elektrina iba niekoľko hodín denne. Makejev dodal, že Ukrajine potrebuje od Nemecka aj systémy protivzdušnej obrany, ako napríklad Iris-T, ktorý už Berlín poskytol, a tiež ďalšie zbrane. Nespomenul konkrétne bojové tanky.

Zbrane zachraňujú životy

„Nemecké zbrane zachraňujú životy,“ povedal veľvyslanec a doplnil, že diskusie s nemeckou vládou o ďalších dodávkach sa už začali. Makejev znovu vyhlásil, že Ukrajine chce získať naspäť celé svoje územie obsadené Ruskom, teda aj Krymský polostrov, ktorý Moskva v rozpore s medzinárodným právom anektovala v roku 2014.

Dištancoval sa od svojho predchodcu

Veľvyslanec sa nepriamo dištancoval od svojho predchodcu Andrija Meľnyka, ktorého provokačné vyhlásenia a ostrá rétorika vyvolávali v Berlíne pobúrenie. Makejev povedal, že jeho hlavnou úlohou je vybudovať dôveru a docieliť vzájomnú podporu. „Podporu Nemecka veľmi potrebujeme,“ uviedol.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nový veľvyslanec Kyjeva v Nemecku žiada ďalšiu pomoc proti výpadkom elektriny. „Máme ju len niekoľko hodín denne.“ Hovorí

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti