eReport.sk
Na ilustračnej snímke muž vyťahuje z peňaženky bankovku v hodnote 100 eur.
Foto: tasr/aP

Turbulencie na finančných trhoch. Euro sa v piatok výrazne oslabilo

Turbulencie na finančných trhoch. Negatívny vplyv na spoločnú európsku menu mali na konci týždňa opäť turbulencie na finančných trhoch. V piatok neskoro popoludní sa predávala po 1,0752 USD, pričom ešte ráno sa jej kurz pohyboval nad 1,08 USD/EUR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Po kolapse Silicon Valley Bank (SVB) a Signature Bank hrozil v USA pád ďalšej banky, tentoraz First Republic.
  2. Zničí Leyenová Úniu?
  3. Martin Klus
  4. Uvedomujú si vôbec dôsledky?

Európska centrálna banka (ECB) stanovila v piatok popoludní referenčný kurz eura na 1,0745 (vo štvrtok: 1,0879) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,9306 (0,9192) eura.

Nepokoj sa zvýšil

Pred víkendom sa opäť zvýšil nepokoj na finančných trhoch. „Predovšetkým sa zdá, že dôvera v americké regionálne banky sa ešte stále dostatočne neobnovila,“ uviedol hlavný ekonóm Dekabank Ulrich Kater.

„Okrem toho centrálne banky dali jasne najavo, že aktuálne problémy nepovedú k zmene kurzu sprísňovania menovej politiky.“ Investori sa obávajú predovšetkým obmedzenia úverovania, ktoré by mohlo pribrzdiť ekonomiku.

Nárast neistoty

Nárast neistoty podporil dopyt po menách, ktoré sú považované za bezpečné prístavy. Okrem dolára sa posilnil aj japonský jen. Pod tlakom boli meny krajín vyvážajúcich komodity, ako sú Austrália a Nórsko. Ceny komodít totiž aktuálne klesajú v dôsledku nárastu obáv týkajúcich ekonomického vývoja.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Turbulencie na finančných trhoch. Euro sa v piatok výrazne oslabilo

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti