tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Donald Trump
Donald Trump. Foto: tasr/ap

Trumpa štyri hodiny vypočúvali. Viac ako 400-krát odcitoval piaty dodatok ústavy

Bývalý prezident Spojených štátov Donald Trump využil svoje právo nevypovedať pri viac než 400 otázkach prokuratúry v súvislosti s obvineniami z podvodov v jeho rodinnej firme. Vo štvrtok o tom informovali americké médiá, píše agentúra AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Donald Trump, Viktor Orbán a Péter Szíjjartó.
  2. Bývalý americký prezident Donald Trump na podujatí America First Agenda Summit.
  3. Bývalý americký prezident Donald Trump na podujatí America First Agenda Summit.
  4. Agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) stoja pred floridským sídlom Mar-a-Lago bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v Palm Beach v pondelok 8. augusta 2022.
  5. Bývalý americký prezident Donald Trump.

Amerického exprezidenta v stredu štyri hodiny vypočúvali v úrade newyorskej generálnej prokurátorky Letitie Jamesovej, ktorá vyšetruje obchodné praktiky v Trumpovej firme.

Trump hovorí o politickom hone na čarodejnice

Denník The Washington Post uviedol, že Trump len povedal svoje meno a potom namiesto odpovedí na otázky vyšetrovateľov o obchodoch, nehnuteľnostiach a bankových pôžičkách viac ako 400-krát odcitoval piaty dodatok ústavy, ktorý umožňuje občanom nevypovedať.

„Keď sa vaša rodina, firma a všetci vo vašom okolí stanú cieľom bezdôvodného, politicky motivovaného honu na čarodejnice, podporovaného právnikmi, prokurátormi a dezinformačnými médiami, tak nemáte inú možnosť,“ povedal Trump.

Trumpovci obvinenia odmietajú

Prokuratúra Trumpa podozrieva, že jeho firma umelo navyšovala hodnotu svojich nehnuteľností, keď žiadala o bankové pôžičky, a znižovala, keď mala platiť dane.

Trump a jeho najstaršie deti Donald junior a Ivanka mali vypovedať ešte v júli, avšak ich výsluch odložili pre úmrtie jeho niekdajšej manželky Ivany. Trumpovci obvinenia odmietajú a považujú ich za politicky motivované.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Trumpa štyri hodiny vypočúvali. Viac ako 400-krát odcitoval piaty dodatok ústavy

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku