Trnavskí hokejisti potvrdili stúpajúcu formu

Gladiátori porazili v dôležitom súboji Dubnicu 5:1. Základ víťazstva položili v úvodných dvoch tretinách. Gólovo sa v zápase presadili dvojgóloví Miklík a Kupka, na záver sa k tejto dvojici pripojil aj Rúžek. Trnavčania si vďaka výhre nad trápiacou sa Dubnicou pripísali tri body do ligovej tabuľky.

HK Gladiators Trnava – HK Spartak Dubnica 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Góly 19.Miklík ( Okoličány, Ejem), 28.Kupka (Škultéty), 38.Kupka (Alapuranen, Rúžek), 58.Miklík (Galimov, Antonov), 60.Rúžek (Alapuranen, Ejem) – 60.Pobežal (Chatrnúch, Janík)

Trnava

Hollý – Škultéty, Kocúr, Ejem, Marko, Korím, Dúžek – Antonov, Jurák, Galimov – Miklík Haščič, Okoličány – Alapuranen, Kupka, Rúžek – Múčka, Moncman, Kohút

Dubnica

Kristín – Trška, Švec, Mikuš, Hrenák, Chatrnúch, Janík, Hruška, Kapičák  – Kluka, Ďuriš, Tybor – Mikula, Géci, Hovorka – Tábi, Švec, Feranec – Pobežal, Haščák, Korbel

Vyrovnanú prvú tretinu rozhodol pre Trnavu Miklík

Trnavčania nastúpili do zápasu proti Dubnici s cieľom bodovo potvrdiť stúpajúcu formu. Na svojich hokejkách držali puk síce častejšie, no do vyložených šancí sa nedostávali. Vyrovnaný priebeh prvej časti hry zlomili gladiátori na svoju stranu minútu pred prvou prestávkou. Unikli súperovi vo vlastnom oslabení a skóre otvoril skúsený Miklík. Vzápätí bol vylúčený trnavský obranca Ejem, domácich preto čakal náročný úvod druhej tretiny.

Dvojgolový Kupka v prostrednej časti hry

Zložité dvojnásobné oslabenie na úvod ďalšej dvadsaťminútovky domáci zvládli výborne. Po tomto dôležitom momente mohli Trnavčania vedenie aj zvýšiť, no brankár Kristín v bráne hostí nemal podobný scenár v pláne. Nakoniec však inkasoval v 28.minúte. Gladiátori zatvorili svojho súpera v jeho obrannom pásme. Škultétyho prvé nahodenie na bránu ešte úspech neprinieslo, no druhýkrát si jeho pas od modrej našiel Kupka a tečom prekonal dubnického gólmana. Na druhej strane sa nenechal zahanbiť trnavský brankár Hollý.  Mužstvo podržal niekoľkými dôležitými zákrokmi. V jednom momente mu pomohla aj bránková konštrukcia. Záver druhej časti hry opäť patril Trnavčanom. Z rýchleho protiútoku sa  blafákom efektne opäť presadil Kupka.

Gladiátori si vedenie v poslednej tretine postrážili

V tretej tretine Dubničania začali aktívne domácich napádať pri rozohrávke, zvýšili agresivitu a vytvorili si niekoľko sľubných momentov na zníženie skóre. Všetky ataky však úspešne riešil brankár Hollý. Keď v 58.minúte zvýšil Miklík strelou po vyhranom buly už na 4:0 pre Trnavu, o víťazovi bolo definitívne rozhodnuté. Škoda, že na záver si domáci nechali streliť gól, brankár Hollý by si za svoj výkon vychytaný shotout zaslúžil. Posledné slovo v zápase mali opäť domáci, rýchlu akciu úspešne zakončil Rúžek a upravil na konečných 5:1.

Hlasy po zápase

Roman Straka (asistent trénera Trnavy)

Prvá tretina bola z oboch strán opatrná. Myslím si, že bolo dôležité, že sa nám podarilo presadiť a dostali sme sa do miernej výhody. V druhom dejstve mal súper viac šancí, no my sme strieľali góly. V poslednej časti sme tím nabádali, aby sme hrali na nulu, čo sa nám nepodarilo a 20 sekúnd pred koncom sme inkasovali. To nás trošku mrzí, ale sme radi, že sme zápas vyhrali.

Dušan Gregor (tréner Dubnice)

Neostáva mi nič iné len pogratulovať Trnave k zaslúženému víťazstvu. My sme potrebovali zdvihnúť hlavy, ale dnes sme nepredviedli taký výkon, pri ktorom sme po určitých dohovoroch mali ukázať túžbu a vôľu po víťazstve. Nemôžem mužstvu vytknúť, že by nechcelo, ale v takýchto momentoch a zápasoch, keď potrebujeme bojovať viac jeden za druhého, bolo to veľmi málo. Opakujem, Trnava vyhrala zaslúžene. Nemôžu v jednom zápase najskúsenejší hráči pri vlastnej početnej výhode dostať gól. ( zdroj hlasov po zápase www.hockeyslovakia.sk)