eReport.sk
Ľubomír Petrák (Smer-SD). Foto: tasr

TRAGÉDIA Zomrel smerácky poslanec Petrák. Podpásovka od Matoviča

AKTUALIZOVANÉ – Podľa informácií portálu eReport prehral svoj boj o život poslanec Smeru Ľubomír Petrák. Šéf strany Robert Fico už v piatok informoval, že jeho stav je vážny. Petrák mal 59 rokov.

Poslanec mal byť hospitalizovaný v Univerzitnej nemocnici v bratislavskej mestskej časti Ružinov. „Jeden náš kolega, poslanec Národnej rady Ľubo Petrák, zvádza v ostatných dňoch a ostatných hodinách ťažký boj. My mu nemáme ako pomôcť, len tak, že na neho myslíme a držíme mu palce,“ informoval Fico hneď na úvod svojej piatkovej tlačovej besedy ku koaličnému sporu okolo ruskej vakcíny. Bohužiaľ, dnes zasiahla stranu smutná správa. Podľa neoficiálnych informácií mal okrem rôznych zdravotných komplikácií bojovať Petrák aj s ochorením COVID-19. Predseda Smeru Fico to na tlačovej konferencii ale nechcel komentovať. Aj podľa iných členov strany si vraj rodina neželá, aby bola verejnosť informovaná o zdravotnom stave dnes už zosnulého Petráka. Týmto sa zrejme netrápil premiér Igor Matovič, ktorý zverejnil na svojej sociálnej sieti status: „Ľuba Petráka som mal rád. Považoval som ho defacto za omyl v Smere a veľakrát som mu to aj povedal. O život ho pripravil zabijak, ktorý jeho kolegovia bez rúšok na námestiach 17. novembra podlo spochybňovali.“

Ešte pred pár dňami bol s Petrákom v kontakte formou správ aj Dušan Jarjabek. „Potom sa mi už neozýval. Vedel som, že to asi dobré nebude, ale stále som veril, že sa mi na tie esemesky ozve. Bohužiaľ, už sa tak nestalo,“ povedal pre eReport.sk Jarjabek, ktorý s Petrákom spolupracoval na niekoľkých zákonoch. „Ľubo Petrák bol poslanecký rytier. Nielen slova, ale aj činu. A nehovorím to iba ja, ale aj kolegovia bez ohľadu na to, z ktorej sú strany. Bol to ťažký profesionál, ktorý určite bol jeden z tých, ktorí mali byť dávno ministrami školstva,“ dodal Petrákov stranícky kolega. Petrák bol členom predsedníctva Smeru-SD, v minulom volebnom období bol šéfom školského výboru, v súčasnosti zastával funkciu podpredsedu výboru.

Reakcie politikov na Petrákovu smrť nájdete tu.

Zdroj: youtube

Smer v reakcii na úmrtie svojho dlhoročného straníckeho kolegu reagoval smútočným parte na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/smersd

– Foto: facebook Igor Matovič


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

TRAGÉDIA Zomrel smerácky poslanec Petrák. Podpásovka od Matoviča

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti