Hokejista Juraj Slafkovský
Hokejista Juraj Slafkovský. Zdroj: tasr

TOMU sa povie bojovník! Slafkovský v bolestiach strelil svoj tretí gól v NHL

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský strelil svoj tretí gól v novej sezóne NHL, Montreal však prehral doma s Vegas Golden Knights 4:6. Najvyššie draftovaný hráč tohto roku v 56. min uzavrel skóre duelu. Tomáš Tatar si pripísal kanadský bod v štvrtom stretnutí v sérii a pomohol New Jersey k triumfu nad Calgary 4:3.

Tretí gól v NHL

Slafkovský vo svojom deviatom zápase v kariére NHL odohral 11 minút a 34 sekúnd a zaznamenal tri strelecké pokusy. Slovenský krídelník však takmer zápas nedohral. V úvode druhej tretiny ho totiž pri blokovaní strely zasiahol puk do členka z vnútornej strany. Slafkovský sa zvalil na ľad, ledva došiel na striedačku a za pomoci členov realizačného tímu zamieril do šatne.

Do zápasu sa však 18-ročný útočník našťastie zakrátko vrátil. Slafkovský skóroval v čase 55:21, keď ho z ľavej strany našiel krížnym pasom obranca Kaiden Guhle a znížil na 4:6. Slafkovský presnou strelou bez prípravy prekonal Adina Hilla. Mladý Slovák sa tesne pred gólom vrátil na ľad po tom, ako si odpykal päťminútové vylúčenie za Josha Andersona. Dva góly Canadiens strelil Nick Suzuki, za hostí skóroval dvakrát Reilly Smith. Golden Knights natiahli víťaznú sériu na sedem zápasov.

“Sme partia skúsených hráčov a funguje nám to. Je jedno kto skóruje, vieme pohroziť každou formáciou,”

povedal pre nhl.com útočník Vegas Jonathan Marchessault, autor gólu a asistencie.

Tatar bol v 8. min pri góle Fabiana Zetterlunda na 2:1. Švédsky útočník následne aj duel rozhodol, keď sa druhýkrát v zápase trafil v predĺžení počas presilovky v 63. min. Tatar zaznamenal piatu asistenciu a šiesty bod v sezóne, po slabšom štarte bodoval v piatich z posledných šiestich duelov. Na ľade strávil 12 a pol minúty a zaznamenal jeden dvojminútový trest.

1. Tréner Slovanu Vladimír Weiss počas stretnutia s FC Bazilej.
  2. fanúšikovia Slovana sa tešia po víťazstve 2:1 v zápase 5. kola H-skupiny Európskej konferenčnej ligy ŠK Slovan Bratislava - FC Pjunik Jerevan v Bratislave vo štvrtok 27. októbra 2022.
  3. Eduard Chmelár
  4. slafkovský strelil najrýchlejší gól
  5. Tomáš Tatar (s číslom 90) z New Jersey Devils oslavuje po strelení gólu. Foto: tasr

Devils tak úspešne zavŕšili trojzápasový trip v západnej Kanade a vyhrali šiestykrát za sebou, čo sa im podarilo naposledy na prelome marca a apríla 2012. “Hráme rýchlo, na ľade sa bavíme a zdá sa, že to bude dobrý rok pre nás,” povedal útočník “diablov” Nathan Bastian (1+1). Prvýkrát v sezóne vyšiel bodovo naprázdno Jesper Bratt. Flames prehrali štyrikrát za sebou.