eReport.sk
Nové autobusy pre MHD spoločnosti Arriva, ktorá prevádzkuje službu počas slávnostného odovzdania v Trnave v stredu 7. júla 2021.
Ilustračné foto: tasr

To je servis! Na očkovanie Modernou odvezú Hlohovčanov do Trnavy autobusmi

HLOHOVEC – Mesto Hlohovec zabezpečí pre nasledujúci víkend pre svojich obyvateľov autobusy pre odvoz na očkovanie do Trnavy. Týka sa čakateľov na druhú alebo tretiu dávku vakcíny Moderna. Samospráva sa podľa hovorkyne Zuzany Hrinkovej Siebenstichovej rozhodlo vyjsť v ústrety takýmto spôsobom svojim obyvateľom vôbec po prvýkrát. Od záujmu a kapacít v trnavskom veľkokapacitnom centre bude závisieť pokračovanie aj v ďalších týždňoch.

V Hlohovci je aktuálne na poliklinike zatvorená ambulancia súkromného poskytovateľa, kam sa mohli ísť Hlohovčania zaočkovať.

Nahlásiť sa treba vopred

„Záujemca o odvoz do Trnavy musí mať trvalý pobyt v meste Hlohovec, musí byť 28 dní po prvej dávke Moderny alebo šesť mesiacov po druhej dávke, či mať ďalšiu dávky vakcíny indikovanú lekárom cez výmenný lístok. Autobus odchádza v sobotu 20. novembra o 14.00 h zo zastávky pri Dome kultúry na Pribinovej ulici. Nahlásiť sa treba vopred, najneskôr do 18. novembra na telefónnom čísle 421 905 989 472,“ uviedla hovorkyňa. Ako dodala, v pondelok už boli nahlásení záujemcovia na kapacitu dvoch autobusov.

Primátorom je poslanec a šéf Spolu-OD

Pripomíname, že primátorom Hlohovca je nezaradený poslanec NR SR Miroslav Kollár, ktorý predtým pôsobil v klube strany Za ľudí. Aktuálne je predsedom neparlamentnej strany SPOLU – občianska demokracia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí) sa rozpráva s novinármi.
  2. Eduard Heger (OĽaNO)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

To je servis! Na očkovanie Modernou odvezú Hlohovčanov do Trnavy autobusmi