tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
marihuana, konope, pestovanie
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com

Thajská vláda dekriminalizovala pestovanie konopy. Prirovnáva ju k zlatu!

Pestovanie konope je na Slovensku trestným činom. Donedávna síce bolo aj v Thajsku, no to je už teraz minulosťou. Konope tam dokonca prirovnávajú k zlatu!

Thajská vláda dnes dekriminalizovala domáce pestovanie a vlastníctvo konopy na liečebné účely. Snaží sa tak podporiť výrobu a distribúciu liekov s výťažkom tejto rastliny, píše podľa TASR agentúra AP.

Pestovanie konopy by mohlo pomôcť krajine i ekonomicky

Plán thajského ministra zdravotníctva Anutchina Čchánvínkúna od piatka rozdistribuovať obyvateľom krajiny milión semienok konopy sa podľa AP stretol s podporou verejnosti. Vláda však varuje, že za užívanie konopy na rekreačné účely môžu občania dostať pokutu až do výšky 25.000 thajských bahtov (približne 675 eur) alebo ísť na tri mesiace do väzenia. Protizákonné sú aj výťažky z konopy, ak obsahujú koncentráciu psychoaktívnej látky tetrahydrokanabinol (THC) vyššiu než 0,2%.

Konopa je ako zlato, niečo veľmi hodnotné, čo treba propagovať.

Anutchin Čchánvínkún, thajský minister zdravotníctva

Thajsko, ktoré je známe aj vďaka zdravotnému turizmu, má podľa AP ideálne klimatické podmienky na pestovanie konopy. Chcelo by sa preto stať dôležitým subjektom trhu s lekárskou konopou. Čchánvínkún uviedol, že „konopa je ako zlato, niečo veľmi hodnotné, čo treba propagovať“. Pestovanie konopy by podľa neho mohlo pomôcť krajine i ekonomicky.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ilustračné foto

Opoziční politici sa však obávajú, že v Thajsku hrozí monopolizácia trhu s konopou, keďže vláda by pod vidinou zisku mohla favorizovať veľké spoločnosti a likvidovať tak malých výrobcov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Thajská vláda dekriminalizovala pestovanie konopy. Prirovnáva ju k zlatu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku