eReport.sk
Milan Kulkovský, foto: facebook MK

Kulkovský sa zastal odsúdeného muža: Sám by som chorému zapálil joint

Michal Šimečka z Progresívneho Slovenska upozornil na nešťastný osud muža, ktorého odsúdil Okresný súd v Trnave za výrobu a predaj liečivých mastí z marihuany na 20 rokov väzenia. Nečakane sa rozhodol prípad komentovať aj primár považskobystrickej nemocnice Milan Kulkovský. A svojím vyjadrením rozhodne prekvapil.

„Dnes sa udiala ďalšia obrovská nespravodlivosť, ktorá nesmie zapadnúť. Okresný súd v Trnave odsúdil pána Šípoša na 20 rokov väzenia a prepadnutie majetku – rodinného domu. V praxi to znamená, že jeho rodičia (dôchodcovia) a jeho syn (tínedžer hokejista) prídu o strechu nad hlavou a skončia na ulici. Pýtate sa, koľkých ľudí pán Šípoš zavraždil? Alebo koľko ton heroínu doviezla jeho mafiánska skupina z Afganistanu? Správna odpoveď je NULA. Jediné, čoho sa pán Šípoš dopustil, je výroba a predaj liečivých mastí z marihuany (!),” šokuje Šimečka na svojom profile.

Pocit akejsi nespravodlivosti pocítil aj lekár Kulkovský. Na verejne známych rozsudkoch sa snaží vysvetliť z jeho pohľadu absurdnosť situácie. „Mikuláš Černák si odpykáva doživotný trest s možnosťou podmienečného prepustenia po 25 rokoch. Priznal sa k 14 vraždám! Miroslav Marček sa priznal k úkladnej vražde Jána a Martiny. Dostal 23 rokov väzenia,” píše nečakane primár a dodáva: „Pán Šípoš nikoho nezabil. Vyrábal a rozdával liečivé maste z konope…tíšil nimi bolesť aj jeho onkologicky chorým rodičom.”

Skúsenosti s rakovinou

A tu je dôvod, prečo je pre lekára téma tak citlivá. S pacientami, ktorí sa trápia so zákernou rakovinou má svoju skúsenosť. „S onkologickými pacientami pracujem denne, mnohí musia užívať pre silné bolesti opiátové analgetiká. Niektorým nezaberajú ani tie. Ich život je o celodennej bolesti a utrpení. Na smrť čakajú ako na vykúpenie,” píše o smutnej skúsenosti.

On sám by nezakazoval použiť niečo, čo by im ich bolesť stlmilo a aspoň na chvíľu ich zbavilo tej ťažoby a agónie. „Nech už sú to konopné maste, CBD oleje alebo aj joint. Sám by som ho ťažko chorému zapálil, ak by ma o to požiadal. Ak by to mal byť len placebo efekt, ktorý trpiaceho urobí aspoň na chvíľu opäť svet vnímajúcou osobou, stálo by to za to. A urobil by to každý, kto by videl aspoň promile z utrpenia, ktoré som už v práci u svojich pacientov videl ja,” píše otvorene primár. Prizvukuje, že zákony treba dodržiavať, ale pýta sa, kde je tu spravodlivosť.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kulkovský sa zastal odsúdeného muža: Sám by som chorému zapálil joint

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti