eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr/ap

Marketingový ťah Zelenského? Na Ukrajincov to „vybalí“ s konope


Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatok vyhlásil, že koncom mesiaca bude Ukrajina nezáväzne hlasovať o legalizácii užívania liečebného konope a taktiež o ďalších sociálnych témach. Informáciu priniesla v piatok agentúra AFP.

Zelenskyj tento týždeň oznámil, že voliči v komunálnych voľbách naplánovaných na 25. októbra v dotazníku odpovedia na päť otázok zo sociálnej oblasti. 

Musíme pozmeniť naše spoločenské väzby, tvrdí prezident

„Na území našej krajiny je užívanie (liečebného konope) úplne nelegálne,“ avšak „svet sa mení, my musíme vyvodiť dôsledky a pozmeniť naše spoločenské väzby“, uviedol prezident.

„Podľa predbežných údajov prinajmenšom dva milióny Ukrajincov potrebuje liečebné konope na medicínske účely,“ dodal.

Ďalšie štyri otázky sa budú týkať tém v oblasti zníženia počtu zákonodarcov a uloženia doživotného trestu v prípade korupcie na vyšších miestach.    

Zelenskyj zápasí s poklesom popularity

Opozícia označila prezidentov nápad ako pokus o mobilizáciu voličov v období, keď jeho popularita klesá. Zelenskyj však zdôraznil, že hlasovanie o spomínaných témach nebude mať „priamy právny účinok“, ale dovolí „každému občanovi vyjadriť svoj názor v problematických témach“.

Volodymyr Zelenskyj, bývalý komik bez predošlých politických skúseností, vyhral prezidentské voľby v roku 2019. Sľúbil, že krajinu zbaví korupcie a ukončí vojnu s proruskými separatistami.

Prezidentova popularita a rovnako aj popularita jeho strany naďalej klesá. Podľa septembrových prieskumov 35 percent Ukrajincov tvrdí, že im súčasný prezident vyhovuje, zatiaľ čo 57 percent je s prezidentom nespokojných.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Marketingový ťah Zelenského? Na Ukrajincov to „vybalí“ s konope

KOMENTOVALI STE: