foto zo záp asu, zdroj autor

Tesný zápas proti Pikes s jedným bodom pre Gladiátorov

Trnavskí hokejisti nastúpili na domáci zápas proti rezerve Popradu – Aquacity Pikes. V prípade víťazstva sa mohli bodovo dotiahnuť na svojho piatkového súpera. Duel sa zdal od začiatku vyrovnaný a jeho dôležitosť mohli diváci na ľade cítiť. Vedenie sa prelievalo z jednej strany na druhú. Nečudo, že po šesťdesiatich minútach sa zápas skončil nerozhodne 3:3. Extra bod za výhru v predĺžení pripísali Popradčanom, keď Valigura využil presilovú hru.

HK Gladiators Trnava – Aquacity Pikes 3 : 4 pp ( 1:1, 2:2, 0:0 – 0:1)

Góly : 9. Jurák, 22. Kupka ( Ružek, Dúžek), 40. Galimov ( Holovič, Jurák) – 6. Tkáč, 24. Oško (Tkáč), 30. Mešár (Valigura), 62. Valigura (Šotek, Zekucia)

Trnava

Hollý – Škultéty, Kocúr, Dúžek, Marko, Korím, Danko, Kohút – Galimov, Holovič, Jurák – Antonov, Kukumberg, Miklík – Múčka, Kupka, Ružek – Haščič, Zahradník, Alapuranen

Pikes

Beržinec – Petran, Burzík, Mešár, Zekucia, Lavička, Nahalka, Kylnar – Przygodzki, Paločko, Šotek – Valigura, Oško, Tkáč – Stanček, Svitana, Bodnár – Sokoli, Králik, Dlugoš

Vyrovnaná prvá dvadsaťminútovka

Do zápasu vstúpili obe mužstvá skôr opatrne, aby zbytočne neinkasovali. Prvú väčšiu chybu však urobil trnavský obranca Korím. Tkáč mu puk zobral a zavesil pod brvno. Chvíľu po strelenom góle mali hostia možnosť hrať presilovku. Vytvorili si niekoľko nebezpečných kombinácii, no brankár Hollý odolal. Paradoxne na konci početnej nevýhody sa pred bránou súpera k puku predral kapitán Jurák a vyrovnal na 1:1.

Bohatá gólová nádielka uprostred zápasu

Úvod druhej časti hry mali v rukách Trnavčania. Dobre sa pohybovali v útočnom pásme, s čím však mali Popradčania v obrane problémy. Vydarený začiatok tretiny potvrdil Kupka. Dostal puk ešte v strednom pásme, prekorčuľoval až pred bránu a prekonal gólmana Beržinca. Vedenie gladiátorov mohol navýšiť Antonov, no hosťujúci brankár sa znovu nenechal prekonať. Trest prišiel okamžite. Nenápadnú akciu zakončil gólovým tečom Oško. A to nebolo všetko, o ďalších päť minút si trnavská obrana nedala pozor na Mešára a razom boli vo vedení hráči Pikes. Trnavčania ostali na chvíľu zaskočení, v týchto momentoch ich podržal brankár Hollý. Jeho zákroky boli naozaj dôležité, dali šancu domácim sa opäť chytiť a vrátiť do zápasu. Stalo sa minútu pred druhým klaksónom. Galimov sa natlačil pred obrancu a prekonal aj ochrancu popradskej bránky.

Rozhodnutie až v predĺžení

V tretej tretine mali niekoľko šancí na rozhodnutie oba tímy. Trnavčania nevyužili závar pred bránou súpera počas presilovky. V dobrých pozíciách bol dvakrát Múčka, no neuspel. Gól na hokejke mal dve minúty pred záverom aj Popradčan Przygodzki, no prestrelil. V nastavenom čase sa nechal zbytočne vylúčiť Antonov, brankára Hollého strelou počas presilovky prekvapil Valigura. Trnavčania preto získali bod jeden. Extra bod za výhru v predĺžení si odnášajú domov Popradčania.

Hlasy po zápase

Martin Baran (tréner Trnavy)

V prvých dvoch tretinách sme hrali dosť zložito smerom dopredu, robili sme tam chyby pri založení čistého puku. Tam bol súper najnepríjemnejší. Do tretej tretiny sme to stiahli na tri päťky, dali sme útočníkov do obrany a myslím si, že tam boli šance rozhodnúť zápas v presilovke, na druhej strane súper mohol dve minúty pred koncom rozhodnúť. V predĺžení sme mali prví šancu, potom zbytočný faul a tam sme inkasovali, škoda.“

Ľubomír Hurtaj (tréner Aquacity Pikes)

„Vedeli sme o čo sa hrá, že to bude šesťbodový zápas, Trnava je za nami, je to tam nahustené. Sústredili sme sa na dobrú obranu a protiútoky. Prvá tretina bola z našej strany dobrá, škoda toho gólu na konci našej presilovky. Vedeli sme, že majú nebezpečné brejky v oslabení a aj tak sme ten gól dostali. Mali sme jasné čisté šance, mohli sme odskočiť o dva góly, miesto toho bola remíza. Výborné bolo, že sme v druhej tretine otočili z 1:2 na 3:2, škoda toho gólu na konci tretiny. Tretia tretina bola kto z koho. Trnava mala väčší tlak, viac sa tlačila, majú tam skúsených hráčov, ktorí mali viac puk na hokejke a lepšie riešili niektoré situácie ako naši chlapci, ktorí hrali skôr na istotu. Výborne zahraná presilovka so skvelou strelou v predĺžení rozhodla. Sme radi za dva body.“

Zdroj hlasov po zápase : hockeyslovakia.sk