eReport.sk
Arnold Schwarzenegger, foto: tasr/ap

Terminátor Schwarzenegger vyzval Putina: Vy ste túto vojnu začali, vy ju môžete zastaviť!

Rakúsko-americký herec Arnold Schwarzenegger vo štvrtok požiadal ruského prezidenta Vladimira Putina, aby ukončil „nezmyselnú“ vojnu na Ukrajine. Takisto Rusov protestujúcich proti tomuto konfliktu označil za „nových hrdinov“.

 „Vy ste túto vojnu začali. Vy túto vojnu vediete. Vy ju môžete zastaviť,“ odkázal Schwarzenegger Putinovi v posolstve na sociálnej sieti Twitter. Svet sa podľa tohto niekdajšieho kalifornského guvernéra „otáča proti Rusku“ z dôvodu jeho krokov na Ukrajine. „Rusko je dnes pre svoju brutalitu izolované zo spoločnosti krajín,“ povedal. Ruská vláda podľa Schwarzeneggera obyvateľom svojej krajiny tvrdí, že cieľom vojny je denacifikácia Ukrajiny. „To nie je pravda. Túto vojnu začali tí pri moci v Kremli. Toto nie je vojna ruských občanov,“ povedal.

Schwarzenegger poslal odkaz i ruským vojakom

Ruským vojakom Schwarzenegger povedal, že vojna, v ktorej bojujú, je nezákonná a nezmyselná. Pripomenul v tejto súvislosti vojakov bojujúcich v druhej svetovej vojne, ktorí Rusko bránili. Schwarzenegger je bývalý kulturista, herec a politik, pripomína AFP. V roku 1988 sa predstavil vo filme Červená horúčava (Red Heat), ktorý bol prvým americkým filmom nakrúcaným na Červenom námestí v Moskve. V rokoch 2003 – 2011 bol guvernérom Kalifornie.

Bude vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke protilietadlový raketový systém S-300.
  2. Alexandr Lukašenko a Vladimir Putin.

Vo svojom štvrtkovom vyhlásení tiež povedal, že „sila a srdce Rusov ho vždy inšpirovali“. Takisto pripomenul aj stretnutie so svojím športovým idolom, ruským vzpieračom Jurijom Vlasovom v čase, keď mal Schwarzenegger 14 rokov.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Terminátor Schwarzenegger vyzval Putina: Vy ste túto vojnu začali, vy ju môžete zastaviť!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti