eReport.sk
Pohřeb Františka Nedvěda ve strašnickém krematoriu v Praze,Image: 623082624, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia

Ťažká rozlúčka Jana Nedvěda s bratom. Slzy napriek dlhoročným sporom

Verejnosť a blízka rodina sa dnes v pražských Strašniciach rozlúčili so speváckou legendou Františkom Nedvědom. Na pohreb prišiel aj jeho brat Jan (74), s ktorým nemali dobré vzťahy.

Pri Nedvědovi najprv zotrvali pri krátkom súkromnom obrade rodina a blízki. Tí mu dali posledné zbohom dnes predpoludním a až potom k jeho truhle prišli vzdať úctu fanúšikovia. Okrem množstva vencov a kvetov nechýbala na pódiu ani Františkova milovaná gitara, s ktorou nás zabával svojimi citlivými folkovými piesňami.

Najväčšia pozornosť sa od začiatku sústredila na Jana Nedvěda. S bratom sa pred niekoľkými rokmi pohádali a vôbec spolu nekomunikovali. Zmierili sa len nedávno, keď František s manželkou oslavovali zlaté výročie svadby. Napriek tomu odvtedy neboli v kontakte.

Jan nakoniec prišiel na bratov pohreb v spoločnosti svojej manželky. Pavlína ho po celý čas upokojovala a bola mu veľkou oporou. Hudobník niesol rozlúčku veľmi ťažko. František mu napriek odlúčeniu veľmi chýba a možno v poslednej chvíli oľutoval ich dlhoročné odmlčanie.

Fotoreportéri denníka Blesk zachytili Jana aj tesne po smútočnom obrade. Speváka museli blízki vyviesť z miestnosti zadným vchodom do auta, v ktorom sa bezmocne zrútil a oplakával svojho milovaného brata.

Viac sa dozviete:

S Nedvědom sa prišli do Prahy rozlúčiť viacerí prominenti. Posledné zbohom mu dal Jiří Vondráček, brat Heleny Vondráčkovej a komik Milan Pitkin. Počas obradu púšťali piesne Františkových obľúbených interpretov. Hudobník sa s nimi symbolicky naposledy rozlúčil skladbou Ascalony, ktorá zaznela z reproduktorov na záver pohrebu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ťažká rozlúčka Jana Nedvěda s bratom. Slzy napriek dlhoročným sporom

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti