Vpravo útočník Devils Tomáš Tatar oslavuje gól spoluhráča Jacka Hughesa (druhý sprava). Foto: tasr/ap

Tatar v zápase NHL otvoril skóre už v 51. sekunde, v závere aj asistoval! Sekera nehral

Slovenský hokejista Tomáš Tatar pomohol v noci na piatok v NHL gólom a asistenciou k víťazstvu New Jersey 3:1 nad Columbusom. V 32 zápasoch sezóny nazbieral 17 bodov (8+9). Devils potvrdili zlepšenú formu, dosiahli štvrtý triumf z uplynulých piatich duelov. Zároveň pokazili míľnik Jakubovi Voráčkovi, český krídelník Blue Jackets nebodoval vo svojom jubilejnom 1000. zápase v základnej časti.

Tatar otvoril skóre už v 51. sekunde, keď sa po prihrávke Jespera Bratta ocitol sám pred bránkou hostí a bekhendovým blafákom si vychutnal Joonasa Korpisala. V závere zápasu potom asistoval pri góle Jacka Hughesa do prázdnej bránky.

Devils stiahli Studeniča, Jaroš rodával bodyčeky

Útok Tatar (1+1), Hughes (1+2), Bratt (1+1) ťahal New Jersey, dokopy získal sedem kanadských bodov. Slovenský krídelník odohral 15 minút, počas ktorých zaznamenal aj dva plusové body a tri strely na bránku. Z taxi tímu si „diabli“ pred zápasom stiahli Mariána Studeniča, ktorý si počas šiestich minút pripísal jeden mínusový bod. Tretí Slovák v zostave Devils,  obranca Christián Jaroš odohral deväť a pol minúty, odsedel si menší trest za držanie a rozdal dva bodyčeky.

Černák v drese Tampy dostal trest za hrubosť

Tampa Bay s Erikom Černákom zdolala Calgary 4:1. Ruský útočník Nikita Kučerov sa po dlhej absencii vrátil do zostavy dvojnásobného obhajcu Stanleyho pohára a na triumfe sa podieľal dvomi asistenciami. Černák počas 18 minút na ľade vyslal dve strely na bránku, rozdal štyri „hity“, nazbieral dva plusové body a dostal aj menší trest za hrubosť.

Sekera sa nezmestil do zostavy Stars

Dallas bez slovenského obrancu Andreja Sekeru zdolal Floridu 6:5 po samostatných nájazdoch, autorom víťazného nájazdu bol Joe Pavelski. Sekera sa ako zdravý náhradník nezmestil do zostavy Stars.

Colorado rozstrieľalo Winnipeg

Na víťaznej vlne sa nesú hráči Pittsburghu, ktorí uspeli vo Philadelphii 6:2 a slávili už 10. triumf v sérii. Colorado rozstrieľalo Winnipeg 7:1 najmä zásluhou svojho hviezdneho prvého útoku. Kapitán Gabriel Landeskog sa blysol štvrtým hetrikom v NHL, ku ktorému pridal jednu asistenciu, Nathan MacKinnon zaznamenal gól a štyri asistencie a Mikko Rantanen si rozšíril bodové konto o gól a dve asistencie.