Hokejista Tomáš Tatar.
Hokejista Tomáš Tatar. Foto: tasr

Tatar nebodoval 7 zápasov za sebou, Halák sledoval triumf zo striedačky

Hokejisti New Jersey Devils v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom prehrali v dueli zámorskej NHL na ľade Tampy Bay 2:3. V domácom drese pre zrananie stále chýbal obranca Erik Černák. Brankára Jaroslava Haláka aktivoval Vancouver z covidovej listiny, triumf svojho tímu vo Winnipegu 5:1 sledoval zo striedačky.

Do kanadského bodovania sa nezapísal ani obranca New Yorku Islanders Zdeno Chára, ktorý si pri domácej prehre s Los Angeles 2:3 pripísal na konto jeden mínusový bod. Na ľade strávil viac ako 18 minút, mal jednu strelu a tri „hity“. Zápas na ľade Islanders bol pre kanadského obrancu Los Angeles Drewa Doughtyho 1000. v základnej časti NHL.

Po dvoch dueloch vyšiel bodovo naprázdno útočník Calgary Adam Ružička, ktorého tím podľahol St. Louis na jeho ľade 1:5. Slovenský center mal dva mínusové body. V 30. minúte mu nevyšla snaha dostať puk do bezpečia za vlastnou bránkou a prihral ho priamo na hokejku Brandona Saada, ktorý zvýšil na 3:1 pre Blues.

Pre Tatara bol zápas proti Lightning už siedmy po sebe, v ktorom nebodoval. Na ľade strávil 12:22 min a pripísal si jedno víťazné vhadzovanie. Po 39 zápasoch má na konte 17 bodov za 8 gólov a 9 asistencií. Pre Lightning to bolo šieste víťazstvo z uplynulých siedmich zápasov.

Brankár Jaroslav Halák figuroval v zostave Canucks prvýkrát od 19. januára. V bránke však dostal prednosť Spencer Martin, ktorý k svojmu prvému víťazstvu v NHL prispel 33 zákrokmi. Prvá hviezda zápasu bol útočník Canucks T. J. Miller, ktorý k druhému hetriku v profiligovej kariére pridal jednu asistenciu. Pre „kosatky“ to bolo prvé víťazstvo po troch prehrách, Jets nezvíťazili už v šiestich stretnutiach po sebe.