eReport.sk
Taliansko varuje pred cunami
Talianska premiérka Giorgia Meloniová. Zdroj: foto:tasr/ap

Talianske úrady sú po zemetrasení v Turecku v pozore! Vydali varovanie pred cunami

Taliansko varuje pred cunami. Taliansky úrad civilnej ochrany v pondelok vydal varovanie pred možnými vlnami cunami v spojitosti so zemetrasením na juhovýchode Turecka. TASR správu prevzala z oficiálnej webovej stránky tohto úradu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Denník N na to akosi "pozabudol"
  2. Blahu pohoršili oslavy Banderu
  3. K nešťastiu došlo dnes v noci
  4. Ide o politickú nezrelosť?

Celkový počet obetí nočného zemetrasenia pri sýrskych hraniciach stúpol na 360, informovala agentúra AP, pričom ich počet môže ešte ďalej stúpať.

Taliansko varuje pred cunami

Varovanie pred cunami vydali na základe údajov strediska pre cunami talianskeho Národného inštitút geofyziky a vulkanológie (INGV). Obyvateľov v pobrežných oblastiach vyzval, aby sa presunuli na vyššie položené miesta a riadili sa pokynmi miestnych úradov.

Cunami je séria morských vĺn, spôsobených rýchlym pohybov veľkej masy vody, píše úrad civilnej ochrany. Nebezpečenstvo hrozí najmä pre ľudí v pobrežných oblastiach či na miestach s menšou nadmorskou výškou.

Zemetrasenie

Nočné otrasy s magnitúdou 7,8 zničili mnohé budovy na oboch stranách turecko-sýrskej hranice a vystrašení obyvatelia ich museli opustiť počas studenej zimnej noci v obavách pred zrútením. Zranené sú stovky osôb.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Talianske úrady sú po zemetrasení v Turecku v pozore! Vydali varovanie pred cunami

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti