eReport.sk
Ľuboš Blaha, foto: tasr

Takto reagovali niektorí politici na „umlčaného“ Blahu. Krošlák to poriadne zaklincoval!

Len včera prezidentka Zuzana Čaputová zverejnila, že súd zakázal poslancovi Ľubošovi Blahovi šíriť o nej klamstvá. Smeráka sa rýchlo zastal napríklad Eduard Chmelár, ktorý sa oháňal slobodou prejavu. Lenže našli sa i takí, ktorí tvrdia, že to, čo predvádza Blaha už so slobodou prejavu nemá nič spoločné.

Z rozhodnutia Okresného súdu Bratislava I vyplýva, že neodkladne nariadil Blahovi zdržať sa zverejňovania a šírenia nepravdivých tvrdení, že je hlava štátu vlastizradkyňou, agentkou cudzích mocností, alebo že ju ovládajú USA. Zároveň mu nariadil do troch dní od doručenia rozhodnutia odstrániť tieto tvrdenia z desiatok svojich statusov.

„Dlho som váhala, či použiť prostriedky práva na svoju ochranu, keďže si nemyslím, že politický súboj sa má viesť prostredníctvom súdov a keďže ako politik mám zniesť vyššiu mieru kritiky svojej osoby. Akúkoľvek kritiku znášam zdržanlivo avšak v prípade poslanca Blahu nejde o kritiku, ale o lži a osobné urážky. Jeho podnecovanie pritom ohrozuje už nielen mňa, ale aj rodinu a v tomto prípade prestáva ísť iba o výkon mojej funkcie,“ zdôvodnila Čaputová svoje rozhodnutie riešiť veci s Blahom súdnou cestou.

Prezidentka Zuzana Čaputová.

Čaputovej došla s Blahom trpezlivosť. – Foto: tasr

„To, čo predvádza poslanec Blaha už dávno nemá nič spoločné so slobodou prejavu a slova. Poväčšine ide len o hrubé urážky a klamstvá. Blaha a jemu podobní musia niesť zodpovednosť za svoje konanie,“ reagoval poslanec Za ľudí Juraj Šeliga. „Ak by Blaha nemal na Facebooku klamať, nemal by čo písať,“ pridal sa poslanec za OĽANO Andrej Stančík.

„A tie svoje manipulácie, klamstvá a verbálny odpad Blaha ešte šíri cez sponzorované príspevky na sociálnych sieťach. Od roku 2019 investoval do rozširovania tohto zla už vyše 30 tisíc EUR. To sú peniaze investované do rozsievania zla a nenávisti medzi ľudí,“ pripomenul Stančíkov kolega zo strany Marek Šefčík. K celej záležitosti sa vyjadril aj exminister práce Ľudovít Kaník a servítku si rozhodne nebral. „Konečne. Voči tej najodpornejšej politickej spodine, akou Blaha je, treba zakročiť aj právnymi prostriedkami. Oni sa neštítia ničoho,“ uviedol Kaník. „Škoda, že súd nemôže nariadiť psychiatrické liečenie v dači na Sabíri,“ zauvažoval nezaradený poslanec Ján Krošlák.

Poslanec Blaha však tvrdí, že ide o predbežné rozhodnutie. „Stanovisko pani Čaputovej považujem za veľmi detinské a malicherné,“ nechal sa počuť Blaha s tým, že sa bude brániť.

Čítajte viac:

  1. Na kombosnímke zľava Ľuboš Blaha a Zuzana Čaputová.
  2. Na ilustračnej snímke ukrajinský vojak zabezpečuje presun spolubojovníkov počas kontroly nástražných pásc v meste Buča pri Kyjeve.
  3. Marián Leško v čase, keď bol poradca prezidentky Zuzany Čaputovej.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Takto reagovali niektorí politici na „umlčaného“ Blahu. Krošlák to poriadne zaklincoval!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti