eReport.sk
Andrej Stančík (OĽaNO). Foto: tasr

Hádka dvoch poslancov za OĽANO kvôli statusu. Padli obvinenia z podpory potratov aj z halucinácií

Hoci to na začiatku vyzeralo tak, že v strane OĽANO dokážu vedľa seba fungovať konzervatívci s liberálnejšie orientovanými politikmi, treniciam sa predsa len nevyhli. Neposlušného Martina Čepčeka z klubu vylúčili, Ján Krošlák sa porúčal sám. A teraz to vyzerá tak, že niektorým lezie na nervy mladý poslanec Andrej Stančík.

Nie je žiadnym tajomstvom, že práve Stančík zastáva liberálnejšie hodnoty. Otvára napríklad otázku eutanázie či je za to, aby sa v prípade potratovej politiky ponechávalo rozhodnutie na žene. Nedávno však na svojej sociálnej sieti citoval pápeža Františka.

– Foto: fb/AndrejStancik95

Zatiaľ čo naši falošní “ochrancovia tradičných hodnôt” glorifikujú KGBáka a vojnového agresora, pápež to povedal jasne: “Opäť sme svedkami toho, ako nejaký potentát, ktorý je, bohužiaľ, posadnutý anachronickými tvrdeniami o nacionalistických záujmoch, vyvoláva a podnecuje konflikty, zatiaľ čo obyčajní ľudia cítia potrebu vybudovať budúcnosť, ktorá buď bude spoločná, alebo nebude vôbec,““ napísal mladý politik a zdá sa, že niekomu poriadne stúpil na otlak. Ozval sa totiž jeho kolega Milan Kuriak.

– Foto: fb/AndrejStancik95

„Andrej Stančík si jeden z najaktívnejších podporovateľov potratov – zabíjania nevinných počatých detí a tiež eutanázie. A na druhej strane si pri návšteve pápeža na Slovensku zbožne spínal ruky v popredných laviciach a cituješ ho. Niečo mi tu nesedí,“ rypol si, ale Stančík sa nedal.

Buď si halucinoval, alebo si ma vôbec nevidel, keďže som žiadne ruky nespínal,“ zrušil Kuriaka mladý poslanec, ktorý zdôraznil, že odmieta farizejstvo. Kolegovi vyčíta, že chápe vieru ako „cestu ako druhým kázať, čo majú robiť a obmedzovať ich“. Pripomenul mu tiež, že ako kandidát OĽANO podpisoval vyhlásenie, že súhlasí s programom strany, kde sa písalo o zakotvení v NATO.

Čítajte viac:


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hádka dvoch poslancov za OĽANO kvôli statusu. Padli obvinenia z podpory potratov aj z halucinácií

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti