eReport.sk
Róbert Pukalovič
Róbert Pukalovič. Foto: tasr

TAJNOSTI ŠTÁTNEJ FIRMY Nechcú prezradiť pozíciu exhokejistu známeho z Kotlebovej kandidátky!

Tajnosti u diaľničiarov! V Národnej diaľničnej spoločnosti nedávno prikvitla čerstvá posila v podobe exhokejistu Róberta Pukaloviča. Ten zahviezdil pred parlamentnými voľbami na kandidátke ĽSNS Mariana Kotlebu Po novom sa teší lukratívnemu džobu v štátnej akciovke. Zistiť ale, na akej pozícii pôsobí, je poriadny oriešok. Dialničiari ju totiž taja zubami-nechtami. Neuveríte, na čo sa vyhovorili!

Bývalý hokejový reprezentant a tréner Róbert Pukalovič sa zapísal nedávno do povedomia ako veľký kritik islamizácie Európy s antiLGBTI slovníkom. Niet sa čomu diviť, pretože sa pred parlamentnými voľbami upísal kandidátke Mariana Kotlebu, pre ktorého je podobná rétorika denným chlebom. Chute na parlamentnú stoličku mu síce nevyšli, no potichu sa upratal do štátnej akciovky. EReport zaujímalo o akú pozíciu v Národnej diaľničnej spoločnosti sa jedná. Firma, v ktorej sa prelievajú milióny sa ale rozhodla pristúpiť k overenej taktike. Zatĺkať, zatĺkať a zatĺkať!

Vyhovorili sa na osobné údaje

Podľa informácií eReportu Pukalovič získal miesto u diaľničiarov. Naše otázky k téme ale akciovka ignorovala, až sme pristúpili k Zákonu o slobodnom prístupe k informáciám, tzv. “dvestojedenástke”. Práve tá má slúžiť ako páka pri “dolovaní” informácií od štátnych inštitúcií, ktoré sa rozhodli o dôležitých informáciách nepodeliť s verejnosťou.

Pukalovič si totiž uchmatol štátny džob a bolo by tak vhodné posúdiť, či je na toto miesto dostatočne kvalifikovaný a kompetentný. Zdá sa, že diaľničiarom naozaj záleží, aby informáciu o Pukalovičovom pracovnom mieste “nepustili”.

Diaľničiari sa tak odvolali na zákon o ochrane osobných údajov a odmietli exhokejistove zaradenie konkretizovať. „S poukázaním na vyššie uvedenú zákonnú definíciu ako aj výklad pojmu osobný údaj, možno jednoznačne uviesť, že predmetom požadovaných informácií sú osobné údaje pána Pukaloviča,” napísali v reakcii.

policajné hliadky počas kontroly vodičov na diaľnici D2 v Bratislave

Štátna NDS odmieta prezradiť pracovné zaradenie Róberta Pukaloviča. – Foto: tasr

Nedal súhlas

EReport nedávno oslovil aj samotnú hokejovú exhviezdu, ktorej taktiež nebolo veľmi do reči. Napriek tomu, že detaily o svojom novom pôsobení neprezradil, dušoval sa, že o žiadne tajomstvo nejde. „Prečo by to malo byť tajné?” No naďalej detaily ohľadom novej práce rozvádzať nechcel. „Nevylučujem to, prečo, by som to mal vylúčiť,” nakoniec priznal, no išlo to z neho ako z chlpatej deky. „Už som vám povedal, obráťte sa na naše tlačové oddelenie,” odbil nás bývalý hokejista.

To sme aj urobili, no zdá sa, že bývalý športovec nás len ťahal za nos. „Vzhľadom na skutočnosť, že NDS nedisponuje súhlasom pána Pukaloviča so zverejnením vami požadovaných informácií, ako aj s ohľadom na skutočnosť, že požadované informácie o osobných údajoch nespadajú pod výnimky uvedené v ustanovení § 9, odsek 3 zákona vám NDS požadované informácie neposkytuje,” vysvetlila akciovka. Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti Pukalovič nepatrí medzi tzv. “povinné osoby” na ktoré sa “dvestojedenástka” vzťahuje. Ale Robo, tak je to teda tajné alebo nie?

Viac o vedení NDS sa dočítate tu:

  1. Róbert Pukalovič

Kde sa upratal?

Faktom zostáva, že ani po týždňoch “dobiedzania” u štátnej akciovky, firma dobrovoľne informácie o pracovnom mieste Pukaloviča neposkytla. Podľa interných informácií eReport je exhokejista vo firme vedený aj aktuálne ako poradca generálneho riaditeľa diaľničiarov Juraja Tlapu. Redakcia disponuje aj snímkom z interného systému akciovky, kde je Pukalovič vedený práve ako “poradca” a zo systému jasne vidieť, že exhokejista pôsobí v rámci Úseku generálneho riaditeľa a jeho priamy nadriadený je práve Tlapa.

Podľa našich informácií sa ale v Národnej diaľničnej spoločnosti uvažuje, že Pukaloviča premiestnia na inú pozíciu, a to na personálny marketing. Že by sa vedeniu nakoniec nezdal bývalý športovec na džob poradcu dostatočne kvalifikovaný?

Pukalovič sa ocitol počas parlamentných volieb na kandidátke Mariana Kotlebu. – Foto: tasr

Exhokejista: Som proti liberálnej propagande!

Samotný Pukalovič je naozaj zaujímavou figúrkou. Na Kotlebovej kandidátke sa ocitol za stranu Národná koalícia. V PR rozhovore pre tento politický projekt Pukalovič odpovedal aj na otázku, ako vníma fakt, že kotlebovcov často označujú za fašistov. „Dovoľte sa mi zasmiať. Je to len politický boj liberálov súperov nálepkovať, špiniť, fabulovať. Pre mňa je podstatné, že Najvyšší súd SR vyniesol rozsudok, strana má zastúpenie v europarlamente a v programe nič fašistické nie je,” reagoval v tom čase exšportovec.

Zdá sa, že sa určité okolnosti za vyše rok zmenili. Práve Kotleba je už v súčasnosti odsúdený Špecializovaným trestným súdom zo zločinu podpory a propagácie skupín smerujúcich k potláčaniu základných práv a slobôd. Za “dar” 1488 eur sociálne slabším rodinám vyfasoval verdikt štyri roky a štyri mesiace v base. Verdikt zatiaľ nie je právoplatný.

Samotný Pukalovič, ktorý sa v súčasnosti pohybuje v štruktúrach štátnej firmy, pred voľbami neskrýval typicky kotlebovskú rétoriku. „Vidíme, že Európa sa islamizuje a toto tu hádam nedovolíme. Veď naši rodičia a starí rodičia a hlavne naše deti by nám to nikdy neodpustili. Som proti liberálnej propagande a všetkým tým zvrátenostiam, ktoré sa na nás zo západu sypú – LGBTI, registrované partnerstvá, americké vojenské základne, atď.  Bránil som náš tím na ľade, budem brániť aj naše Slovensko pred hrozbami liberalizmu. Veď hádam v nás ostalo kus normálnosti,” vyhlasoval pred vyše rokom Pukalovič.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport