eReport.sk
Humanitárna pomoc do Sýrie sa nemá ako dostať
Zemetrasenie v Sýrii

Sýria: Poškodenie letiska v Aleppe negatívne ovplyvní pomoc po zemetrasení

Humanitárna pomoc sa do Sýrie nemá ako dostať. Vláda v Damasku v utorok vyhlásila, že letisko v meste Aleppo raňajší raketový útok Izraela vyradil z prevádzky. To nepriaznivo ovplyvní prijímanie humanitárnej pomoci po ničivom zemetrasení.

Izraelská armáda sa k situácii nevyjadrila. Pripustila však, že sa útoky v Sýrii zameriavajú na militantné zoskupenia, ktoré podporuje Irán. Patrí k nim napríklad libanonské hnutia Hizballáh, ktoré vyslalo tisícky bojovníkov podporiť jednotky sýrskeho prezidenta Bašára Asada. Informovala o tom TASR s odvolaním sa na agentúru DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kombosnímka zachytáva záchranu novonarodeného dievčatka v Sýrii.
  2. OSN sa hnevá na Izrael
  3. Izraelský policajt sa bije s demonštrantmi, ktorí sa pokúšajú blokovať hlavnú cestu počas protestu proti vládnemu návrhu súdnej reformy nového premiéra Benjamina Netanjahua v Tel Avive.
  4. Humanitárna pomoc do Sýrie sa nemá ako dostať

Druhý útok

Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii od vypuknutia vojny v roku 2011 dokumentuje násilie v krajine. Takisto informovalo o útoku, ktorý poškodil letisko v Aleppe na severozápade krajiny. Obete nehlásili.

Podľa sýrskeho ministerstva dopravy uviedlo, že poškodenie letiska nepriaznivo ovplyvní humanitárne operácie po zemetraseniach z minulého mesiaca. Tie postihli sýrsko-tureckú pohraničnú oblasť, pričom si vyžiadali celkovo vyše 50-tisíc mŕtvych.

Vstupná brána

Letisko v Aleppe je hlavnou vstupnou bránou pre zahraničnú pomoc Sýrii po zemetrasení. Ministerstvo dopravy presmerovalo lety s humanitárnou pomocou na medzinárodné letiská v Damasku a Lázikíji.

Mesto Aleppo bolo počas sýrskej občianskej vojny ťažko poškodené. Ničivé zemetrasenia v sýrsko-tureckej pohraničnej oblasti minulý mesiac tiež spôsobili veľké škody, pričom v Sýrii zahynulo vyše 5900 ľudí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sýria: Poškodenie letiska v Aleppe negatívne ovplyvní pomoc po zemetrasení

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti