eReport.sk
Izraelský policajt sa bije s demonštrantmi, ktorí sa pokúšajú blokovať hlavnú cestu počas protestu proti vládnemu návrhu súdnej reformy nového premiéra Benjamina Netanjahua v Tel Avive.
Izraelský policajt sa bije s demonštrantmi, ktorí sa pokúšajú blokovať hlavnú cestu počas protestu proti vládnemu návrhu súdnej reformy nového premiéra Benjamina Netanjahua v Tel Avive. Foto: tasr/ap

Protestovalo vyše 160-tisíc ľudí! V Izraeli demonštrácie pokračujú


Protestovalo vyše 160-tisíc ľudí! Desaťtisíce občanov vyšli v sobotu v Izraeli opäť do ulíc, aby protestovali proti kontroverznej reforme súdnictva. Demonštrácie sa konali deviaty víkend po sebe, informovala TASR na základe správy agentúry DPA.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Libanon obviňuje Izrael!
  2. Je Netanjahu diktátor?
  3. OSN sa hnevá na Izrael

V Tel Avive sa na veľkom zhromaždení podľa izraelských médií zúčastnilo približne 160-tisíc ľudí. Protesty prebiehali aj v iných mestách ako Haifa a Netanja.

Polícia v sobotu zdôraznila, že nepripustí, aby demonštranti znova zablokovali hlavnú cestu z Tel Avivu do Jeruzalema. V stredu došlo pri takomto proteste v Tel Avive k prudkým potýčkam s viacerými zranenými demonštrantami. Tí sa sťažovali na neprimerané násilie zo strany polície.

Izraelská vláda napriek pretrvávajúcim protestom pokračuje v zmenách v súdnictve. Pravicovo-náboženská koalícia premiéra Benjamina Netanjahua chce parlamentu umožniť zrušiť rozhodnutia najvyššieho súdu jednoduchou väčšinou hlasov. Okrem toho by politici mali dostať vplyv na vymenovávanie sudcov.

Kritici vnímajú takéto zámery ako ohrozenie demokratickej deľby moci. Obávajú sa tiež, že legislatívne zmeny by mohli Netanjahuovi pomôcť v súdnom procese, v ktorom je obvinený z korupcie. Vláda naopak tvrdí, že najvyšší súd v súčasnosti uplatňuje prílišný politický vplyv.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Protestovalo vyše 160-tisíc ľudí! V Izraeli demonštrácie pokračujú

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: