eReport.sk
Roman Mikulec
Roman Mikulec (OĽANO). foto: tasr

Sviatky – nesviatky, Mikulec hovorí o prioritách: Veľká noc sa bude niesť u mňa aj v pracovnom duchu!

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) tvrdí, že ho už mesiac a pol naplno zamestnáva migračná vlna a jej dopady. V tejto súvislosti dal občanom Slovenska na známosť, že ani počas Veľkej noci nemá v pláne poľaviť v pracovnom tempe. Zároveň vyjadril nádej, že aspoň na chvíľu sa mu podarí vychutnať si sviatočné chvíle v kruhu najbližších.

Ešte na Zelený štvrtok šéf rezortu vnútra Mikulec občanom poslal odkaz so želaním príjemných veľkonočných sviatkov. Sám sa však národu „posťažoval“, že jemu na oddych počas sviatkov mnoho času zrejme nezostane.

Hovorí o zvládaní krízovej situácie

„Už vyše mesiac a pol mňa ako ministra vnútra spolu s mojimi kolegami z jednotlivých útvarov a zložiek rezortu naplno zamestnáva migračná vlna a jej dopady. Zvládanie tejto krízovej situácie spolu so zabezpečením ďalších štandardných úloh ministerstva je mojou prioritou, preto Veľká noc sa bude niesť u mňa aj v pracovnom duchu,“ vysvetlil hneď v úvode svojho statusu na sociálnej sieti.

Budem v úzkom kontakte s kolegami z medzirezortnej pracovnej skupiny Ústredného krízového štábu.

Roman Mikulec.

Mikulec sa netajil ani tým, čo konkrétne ho v súvislosti s utečencami z Ukrajiny, ktorí prichádzajú vo veľkom počte aj na Slovensko, bude zamestnávať: „Aj počas tohto sviatočného obdobia budem v úzkom kontakte s kolegami z medzirezortnej pracovnej skupiny Ústredného krízového štábu, ktorá bude aj počas veľkonočného obdobia monitorovať udalosti a v prípade potreby riešiť vzniknuté situácie v spojitosti s Ukrajinou. Ak mi to prípadné okolnosti dovolia, rád by som navštívil na vybranom útvare PZ a HaZZ policajtov a hasičov, ktorí sa budú starať o pokojné sviatky a bezpečnosť nás všetkých.“

Aspoň chvíľu si vraj pre najbližších ukrojí

A či mu zvýši počas sviatkov čas aj na sviatočný oddych? Mikulec je presvedčený, že aj keď pre zaneprázdnenosť ho veľa asi nebude, aspoň nejakú tú krátku chvíľku pre najbližších, si už len nejako zo svojho „ministerského pracovného času“ ukrojí.

Aj keď to možno s tou pracovnou zanietenosťou Mikulec myslí úprimne a vážne, je legitímne sa pýtať, prečo to „vytrubuje“ do sveta. Potrebuje vyslať jasný politický signál verejnosti, že on to na ministerstve rozhodne „nefláka“?

„Verím však, že sa mi aj napriek pracovne náročnému obdobiu podarí oddýchnuť v kruhu najbližších a priateľov. Pevne verím, že aspoň na chvíľu spoločne strávime čas pobytom v prírode a na záhrade, či už pri jarných prácach alebo napríklad grilovaním. Zvyky a tradície veľkonočného pondelka si uctím spolu s blízkymi príbuznými v mojom rodisku,“ dodal minister Mikulec.

Zdroj: fb/RomanMikulec13

Aj keď to možno s tou pracovnou zanietenosťou Mikulec myslí úprimne a vážne, je legitímne sa pýtať, prečo to „vytrubuje“ do sveta. Možno je za tým nedávna tvrdá kritika opozície aj mimovládok za nezvládnutú utečeneckú krízu. Potrebuje vyslať jasný politický signál verejnosti, že on to na ministerstve rozhodne „nefláka“? Zrejme ho už nebaví počúvať, keď jeho početní kritici opakovane vyhlasujú, že v kresle ministra už dávno nemal čo robiť.

Related Posts

  1. Zľava Eduard Heger a Roman Mikulec počas tlačovky v Sobranciach.
  2. Roman Mikulec (OĽaNO) prichádza na rokovanie Bezpečnostnej rady SR v Bratislave 26. januára 2022.
  3. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  4. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sviatky – nesviatky, Mikulec hovorí o prioritách: Veľká noc sa bude niesť u mňa aj v pracovnom duchu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti