eReport.sk
Slovensko prišlo o výnimočného športovca
Ilustračná snímka, Zdroj:shutterstock

Svet umenia v slzách: Zomrel svetoznámy spisovateľ!

Svet umenia v slzách. Vo Zomrel svetoznámy spisovateľ! veku 94 rokov zomrel vo štvrtok po dlhej chorobe britský novinár, historik a spisovateľ Paul Johnson. O jeho úmrtí informoval v piatok na sociálnych sieťach jeho syn, píše agentúra AP.

Svet umenia v slzách

Paul Johnson napísal vyše 50 kníh a prispieval do novín a časopisov na celom svete. Vo svojich historických dielach sa venoval širokému spektru tém od stredoveku až po 20. storočie, pričom bol autorom aj viacerých biografií.

Svetoznámy spisovateľ

Paul Bede Johnson sa narodil 2. novembra 1928 v anglickom Manchestri. Študoval na strednej škole založenej na jezuitskej metóde, a následne na Univerzite v Oxforde, kde bol jedným z jeho lektorov v Oxforde aj historik A.J.P. Taylor.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Osudný sneh?
  2. Vysmieva sa SNP?

Po skončení štúdia slúžil v britskej armáde, pričom dislokovaný bol najmä na Gibraltáre. Vojenská služba mu v 50. rokoch dopomohla k získaniu miesta pomocného redaktora v parížskom periodiku Realités. Neskôr pôsobil ako parížsky korešpondent britského spravodajského magazínu New Statesman, pre ktorý následne pracoval aj po svojom návrate do Londýna v roku 1955.

Blízko k ľavicovej ideológii

Johnson mal v začiatkoch svojej kariéry blízko k ľavicovej ideológii. V 70. rokoch 20. storočia však začal mať čoraz viac konzervatívne názory a obhajovať politiku Margaret Thatcherovej, ktorej po tom ako sa stala premiérkou, ponúkol poradenstvo v politike obmedzovania právomocí odborov a stal sa tiež jedným z autorom jej prejavov, približuje AP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svet umenia v slzách: Zomrel svetoznámy spisovateľ!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php