tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS).
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS). Foto: tasr

Svet nesmie doplácať na ruskú agresiu nedostatkom potravín! Povedal Korčok

Podľa slovenského ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka je neprípustné, aby celý svet a osobitne Afrika doplácali na ruskú agresiu na Ukrajine nedostatkom potravín. Korčok to povedal v stredu v Budapešti na rokovaní s rezortnými kolegami z Česka, Rakúska, Maďarska a Slovinska v rámci neformálneho zoskupenia Central 5.

Podľa ministerstva bola hlavnou témou rokovania vojna na Ukrajine a jej dopady na energetickú a potravinovú bezpečnosť. Korčok opätovne vyzval Rusko, aby prestalo blokovať vývoz ukrajinskej pšenice na svetové trhy.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
  2. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom.SaS).
  3. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok (nom.SaS).
  4. Ivan Korčok

„Zdôrazňujem, že Slovensko je pripravené urobiť všetko pre to, aby umožnilo tranzit obilia z Ukrajiny cez naše územie,“ vyhlásil Korčok.

Ako pokračoval, SR spoločne s partnermi zároveň pracuje na znižovaní svojej závislosti od dodávok zemného plynu z Ruska. „Musíme byť v tejto záležitosti k sebe v Európe vzájomne solidárni,“ uviedol šéf slovenskej diplomacie.

Ministri zahraničných vecí krajín C5 tiež diskutovali o prioritách českého predsedníctva v Rade EÚ v oblasti zahraničnej politiky a o rozširovaní Európskej únie. „Vojna na Ukrajine jasne dokázala, že EÚ je dôležitým mierovým projektom. Bolo správne udeliť Ukrajine a Moldavsku kandidátsky štatút. Európsku perspektívu musíme zároveň umožniť aj krajinám na západnom Balkáne. Nemali by sme preto zbytočne čakať s ďalšími krokmi na ich integračnej ceste,“ dodal Korčok.

Stretnutie sa konalo v rámci neformálneho zoskupenia C5, ktoré združuje Slovensko, Česko, Maďarsko, Rakúsko a Slovinsko. Ide o formát, ktorý vznikol v reakcii na pandémiu ochorenia COVID-19, no dnes slúži ako platforma na diskusiu aj o iných aktuálnych témach.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Svet nesmie doplácať na ruskú agresiu nedostatkom potravín! Povedal Korčok

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku