Zakladateľ a bývalý predseda odborového zväzu polície Miroslav Litva si kladie otázku, či policajný zbor ovláda mafia, alebo iba organizovaná skupina. Ako inak nazvať vydieračské metódy bielych golierov v polícii? Takto sa v tejto súvislosti pýta generálny manažér Hlasu Matúš Šutaj Eštok na sociálnej sieti. Pripája aj odfotenú stránku z policajného odborového časopisu Polícia s článkom na túto tému.
„Skutočným dôvodom Šimkovho konca bol presun stíhaného Ďurku z NAKA do Útvaru ochrannej služby a prevencie (ÚIS), ktorý ho zároveň stíha. S tým by mal mať problém každý morálne čistý minister,“ píše Šutaj Eštok.
Prečo bol presun Ďurku dôležitý?
„Nikto sa doteraz nepýta, prečo bol presun Ďurku na ÚIS pre 20 policajných funkcionárov taký dôležitý. Až tak, že podľa ich slov boli ochotní skončiť v Policajnom zbore. Prečo by elitný vyšetrovateľ Ďurka dva mesiace pred voľbami dobrovoľne odchádzal od rozrobenej práce v NAKA? Kde podľa premiéra a prezidentky odvádzal kus dobrej roboty?,“ kladie ďalšiu otázku generálny manažér strany HLAS – Sociálna demokracia.
Podľa Šutaja Eštoka Ďurkov presun oprávnene vzbudzuje pochybnosti. A tým, že pre Ďurku musel skončiť minister vnútra, sa tieto pochybnosti iba znásobujú.
Mohlo by vás zaujímať:
Šutaj Eštok: Hamran môže všetko
„Nároky na policajného prezidenta sa príchodom Štefana Hamrana rapídne znížili. On môže všetko. Jazdiť na luxusných štátnych limuzínach, zvolávať politické tlačovky. Oháňať sa temnými silami a chodiť po festivaloch,“ píše Šutaj Eštok.
„Naopak, nič mu nehovorí služobná prísaha, povinnosť dočasne pozbaviť výkonu služby stíhaného policajta, či plnenie služobnej disciplíny,“ uzatvára svoj status s prefoteným článkom policajných odborárov generálny manažér Hlasu.
Zdroj: fb/sutajestokm
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Šutaj Eštok: Minister skončil, problémy zostávajú! Policajní odborári kritizujú Hamrana