eReport.sk
Pomáhať a chrániť?
Šéf PZ SR Štefan Hamran a dočasne poverený minister vnútra Roman Mikulec. Zdroj: tasr - Jaroslav Novák

Šutaj Eštok o Hamranovom prianí stať sa generálom a mať vyšší plat: Drzosť, nemá kožu na tvári!

Hamran chce hodnosť i vyšší plat. Policajný prezident Štefan Hamran sa mal zaujímať o možnosť povýšenia do hodnosti generála a cez poslanca parlamentu skúsil podľa opozície aj zvýšenie svojho platu o rekordných 200 percent. Vyzerá to však tak, že ani jedna z týchto snáh úspešná nebude. Hamran teda možno zariskoval, no výsledkom je len kritika z opozičných poslaneckých lavíc.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Minister hospodárstva SR Karel Hirman.
  2. Vitajte v právnom štáte
  3. Ostrá hádka Naďa s Gyimesim

„Papaláš Hamran mal tú drzosť, že v období, kedy ľudia na Slovensku majú existenčné problémy chcel od prezidentky povýšenie do hodnosti generála. Som rád, že aspoň v tomto momente si prezidentka zachovala tvár a tým, že ho odmietla vymenovať mu dala jasne najavo, že do hodnosti generála ešte nedorástol,“ vyjadril sa na sociálnej sieti generálny manažér strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok.

Hamran chce hodnosť i vyšší plat

Tým sa však celý príbeh neskončil a Hamran mal prísť podľa Šutaja Eštoka cez poslanca Lukáša Kyselicu do parlamentu s ešte väčšou „atómovkou.“

„Čakal by som, že takáto facka Hamranovi na nejaké obdobie postačí, ale mýlil som sa. V čase, kedy ľuďom na Slovensku chodia zálohové faktúry na energie 6 až 10 násobne vyššie ako doteraz, kedy sa ľudia nevedia dostať k liekom lebo tie sú buď drahé, alebo v lekárňach nie sú, kedy rekordným tempom rastú ceny potravín, kedy rodičia odhlasujú deti z obedov v školách, lebo rast cien obedov nedokážu zvládnuť sa v tejto dobe Hamranovi zachcelo zvýšiť plat,“ pokračuje Šutaj Eštok.

„Hamran cez svojho nohsleda v parlamente poslanca Kyselicu predložil novelu zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, kde si navrhuje zvýšiť príplatok za riadenie až o 200%. Tento chlap skrátka nemá kožu na tvári,“ dodal.

Mikulec sa ohradil

Hamran sa k tvrdeniam Šutaja Eštoka bližšie nevyjadril. Reakcia však prišla z politických kruhov, od ktorých by mala byť polícia za normálnych okolností čo najnezávislejšia. Nie samotný šéf polície, ale minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) mal k celému problému čo povedať.

Tvrdí, že opatrenie, v rámci ktorého Kyselica žiada poslancov astronomické zvýšenie Hamranovho platu slúži na zlepšenie podmienok pre policajtov.

„Zaútočil na prezidenta Policajného zboru Štefana Hamrana, za ktorým plne stojím. Poslanecký návrh, na ktorý pán Eštok poukazuje, má práve zlepšiť pracovné podmienky Policajného zboru, roky zanedbávané práve vládami z čias vládnutia Vás a Vašich kolegov, pán poslanec,“ vyjadril sa Mikulec.

Zdroj: Fb M.Š.E., R.M.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok o Hamranovom prianí stať sa generálom a mať vyšší plat: Drzosť, nemá kožu na tvári!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti