eReport.sk
Matúš Šutaj Eštok. Zdroj: fb/sutajestokm

Šutaj Eštok: Nesúhlasím s diktátom Bruselu! Pomáhajme, ale mimo Schengenu


Generálny manažér strany HLAS – sociálna demokracia sa najnovšie zamýšľa nad tým, že z Európskej únie Slovensko dostáva neakceptovateľné príkazy. „S hrôzou sledujem, kam sa uberá diskusia o povinných kvótach na migrantov,“ začína svoj status na sociálnej sieti Matúš Šutaj Eštok.

„Nemôžem súhlasiť s tým, že existujú iba dve riešenia. Buď sa budú členské štáty EÚ podieľať na povinnom prerozdelení migrantov. Alebo štáty, ktoré to odmietnu, budú platiť,“ pokračuje Šutaj Eštok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik
  2. Predseda SaS Richard Sulík. Referendum
  3. B. Kollár odmieta vyjadrenia B. Richterovej, vidí za tým kampaň

Pomáhajme v tretích krajinách

Generálny manažér Hlasu dodáva, že sám je zástancom riešenia, ktoré bolo na stole pred ôsmimi rokmi. „Pomáhajme migrantom, ktorí utekajú pred vojnou v obave o svoj život, ale mimo schengenského priestoru. Som zástanca riešenia, aby sa členské štáty Európskej únie finančne podieľali na pomoc, ale v tretích krajinách, kde budú čakať za vybavením svojej žiadosti,“ dopĺňa Šutaj Eštok.

„Nechcem sa dožiť toho, aby na Slovensku vyčíňal podobný útočník ako pred pár týždňami vo Francúzsku,“ uzatvára svoj status generálny manažér Hlasu.

Zdroj: fb/sutajestokm

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok: Nesúhlasím s diktátom Bruselu! Pomáhajme, ale mimo Schengenu

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: