eReport.sk
Vladimíra Marcinková. Foto: fb/vladimira.marcinko

VIDEO Boj poslankýň: Odvolávať na poslednej schôdzi je vynucovanie si pozornosti. Tabák si moju nezaslúži, vraví Marcinková


„Moju pozornosť si Romana Tabák nezaslúži,“ napísala Vladimíra Marcinková (SaS) na sociálnej sieti. Napísala to po tom, čo sa obhajovala v parlamente pred hlasovaním o jej odvolaní z postu predsedníčky Výboru NR SR pre európske záležitosti. Poslanci Národnej rady (NR) SR totiž začali deň diskusiou o návrhu tohto bodu. Návrh predložila nezaradená poslankyňa Romana Tabák. Hlasovať by sa malo po 17.00 hod.

Tabák skonštatovala, že Marcinková nevie viesť korektne a neobhajuje pritom záujmy SR. Tvrdí, že v minulosti napríklad pozmenila text uznesenia bez toho, aby upozornila poslancov na zmenu. A tak ich vlastne uviedla do omylu. V odôvodnení uviedla, že Marcinková sa vedením výboru často snaží zabrániť tomu, aby výbor prijal uznesenie, ktorým by mohol zaviazať členov vlády ku konkrétnym hlasovaniam v štruktúrach Európskej únie.

Vladimíra Marcinková sa pred svojím odvolávaním v NR SR obhajuje.

Zdroj: fb/vladimira.marcinko

Kým budú také ako Tabák…

Marcinková v reakcii deklarovala, že vždy vykonávala svoju funkciu v súlade s jednotnou zahraničnopolitickou orientáciou krajiny, na ktorej sa zhodli najvyšší ústavní činitelia i vláda. Odmieta, že by poslanci vo výbore niekedy hlasovali o niečom, čoho obsah nepoznajú. Upozornila, že ak ju odvolajú z funkcie, výbor nebude mať kto zvolať a bude nefunkčný. Za návrhom na jej odvolanie vidí snahu Tabák zviditeľniť sa. Podotkla, že kým budú do politiky prichádzať ľudia ako Tabák, nečuduje sa, že z nej budú odchádzať ľudia ako prezidentka Zuzana Čaputová.

„Ja by som o nej mohla povedať to isté,“ reagovala na margo tejto vety Tabák v rozhovore pre istú súkromnú televíziu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ústavný súd
  2. RTVS nezvládla adekvátne informovať o atentáte
  3. Peter Pellegrini na snímke z videa.

Súboj cez sociálne siete

Neskôr Marcinková na sociálnej sieti napísala: „Romana Tabák navrhla moje odvolanie z funkcie predsedníčky Výboru pre európske záležitosti. Reagovala som stručne, lebo odvolávať niekoho na poslednej schôdzi parlamentu je len predvolebná kampaň a zúfalé volanie o pozornosť. Tú moju si Romana Tabák nezaslúži.“

Cez víkend sa „súboj poslankýň“ na sociálnych sieťach vyostril. Ako sme písali, Tabák najskôr nazvala Marcinkoú „zákernou saskárkou“ a napísala, že „pôjde z hrušky dole“. V statuse na sociálnej sieti uvádzala, že dala návrh na Marcinkovej odvolanie.

Marcinková na to na svojom profile reagovala, o čom sme tiež písali, a obvinila ju z rôznych „nevhodných činností“, napríklad, že sa fotila s ruským veľvyslancom, alebo že sa kúpala v národnom parku.

Zdroj: tasr, fb/vladimira.marcinko, fb/romanatabak


        

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Boj poslankýň: Odvolávať na poslednej schôdzi je vynucovanie si pozornosti. Tabák si moju nezaslúži, vraví Marcinková

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: