eReport.sk
Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik
Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik má vo veciach okolo krvavého konfliktu medzi Izraelom a Palestínou jasno. Izrael sa z toho nemôže vyviňovať! Foto: tasr

Chmelár: SMER zvolil taktiku hradieb! Mohol posilniť ľavicový imidž, ale môže sa z neho stať aj „suchá ratolesť“


Volebná stratégia Smeru – SSD je postavená na taktike hradieb. To tvrdí politický analytik Eduard Chmelár. A zároveň toto svoje tvrdenie vo svojom statuse na sociálnej sieti vysvetľuje: „Smeráci urobili doslova kruhovú obranu, chránia vlastných a nepúšťajú medzi seba cudzích. Aj z toho dôvodu stroskotalo moje úsilie, aby Smer-SSD vzal na svoju kandidátku aj Socialistov.sk, čím by si mohol posilniť ľavicový imidž a získať ďalšiu prestíž v porovnaní s Hlasom-SD, ktorý sa spája s liberálnymi pravičiarmi z Dobrej voľby.

„V tejto súvislosti je tragikomické, keď práve bývalý dlhoročný smerácky europoslanec Boris Zala radí Hlasu – SD, že jeho vláda so Smerom -S SD by bola ústupom od sociálnej demokracie. No lebo vláda s vysnívaným partnerom Petra Pellegriniho – ultrakonzervatívnym KDH – a so Sulíkovou neoliberálnou Saskou by nebola ústupom od sociálnej demokracie ani náhodou!,“ ironizuje Chmelár a pridáva niekoľko „vyrehotaných“ smajlíkov: „To je už také trápne a na smiech, že to netreba ďalej komentovať.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Čaputovej priorita Ukrajina?
  2. Biden a Macron v spoločnom vyhlásení
  3. Richard Sulík.

Chelár: Hlas si pomýlil dvere

„Snaha Smeru uzatvárať sa môže viesť k tomu, že sa z tejto strany stane ´suchá ratolesť´. Síce zvíťazí, ale jej možnosti rastu odumrú,“ píše Chmelár. Dodáva, že už naznačil, že jeho žezlo a významnú časť voličov prevezme Republika. „Pretože spájanie sa je pred rozhodujúcim zápasom o bytie a nebytie Slovenska kľúčové. Smer – SSD zohráva v tomto zápase rozhodujúcu úlohu. Ale na zopakovanie výsledku z roku 2012 už nemá potenciál. Preto potrebuje čo najviac spojencov,“ vysvetľuje analytik.

Hlas si zasa pomýlil dvere. V náručí progresívcov bude Peter Pellegrini možno šťastný, ale jeho strana sa stane pre voličov zbytočnou. Svoju politiku kultivovania sociálnej demokracie (ak vôbec vie, čo to je a myslí to vážne) môže realizovať len v spojení so Smerom.

Najväčšia hrozba sú progresívci

Diskusná relácia na TA3 opäť potvrdila, že najväčšou hrozbou pre Slovensko nie je vláda Smeru – SSD, ale nástup fanatických progresívcov, tvrdí Chmelár. Tí sú podľa neho pripravení udusiť posledné zvyšky autentickej demokracie. Ich líder

„Michal Šimečka sa netajil tým, že považuje vypínanie nepohodlných webov za správne. A že v tom chce pokračovať a dokonca ešte zintenzívniť cenzúrnu činnosť. Jeho predstava o ochrane štátnych záujmov je vskutku desivá,“ analyzuje politológ. Dodáva, že na námietku, že na Slovensku operujú aj iné tajné služby ako ruská, Šimečka pobúrene odpovedal, že to sa nedá porovnávať, lebo to sú naši spojenci a „oni robia aj pre nás tú spravodajskú činnosť“.

Čo by na to povedala Angela…

„Chcel by som vidieť v tej chvíli pohľad Angely Merkelovej alebo iných západných politikov, ktorých odpočúvala americká CIA. V Nemecku. Francúzsku a Taliansku bol z toho škandál. Ale to iste len preto, lebo oni nie sú takí uvedomelí ako Šimečka, aby pochopili, že Američania chcú iba naše dobro…,“ ironizuje opäť Chmelár. „Boh nás chráň od takýchto fanatikov! Ktorí nevedia, kde je ich vlasť a každého, kto nezdieľa ich zvrátené ciele, by chceli udávať a zatvárať,“ dodáva.

„Človek je vznešený tým, že vie o svojej úbohosti. Nie je nič horšie, ako to, keď sa človek začne báť pravdy, aby neukázala, aký v skutočnosti je.“ Tieto slová francúzskeho fyzika, matematika a filozofa Blaisea Pascala Chmelár cituje. A tzv. „oslím mostíkom“ premosťuje: „Pascal sa narodil 19. júna 1623, teda pred 400 rokmi. Zdá sa, že všetko dôležité už bolo povedané,“ uzatvára svoj status politický analytik.

Zdroj: tb/chmelareduard

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár: SMER zvolil taktiku hradieb! Mohol posilniť ľavicový imidž, ale môže sa z neho stať aj „suchá ratolesť“

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne