eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Královič: Susedné krajiny nechcú tvrdé kontroly na hraniciach so Slovenskom

AKTUALIZOVANÉ Krajiny susediace so Slovenskom sledujú vývoj spojený s nelegálnou migráciou, ale nemajú záujem zavádzať „tvrdé“ kontroly na našich spoločných hraniciach. Vo štvrtok večer po zasadnutí Rady EÚ pre vnútorné záležitosti v Bruseli uviedol štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Martin Královič.

Susedné krajiny nechcú tvrdé kontroly na hraniciach

Prioritnou témou ministerských debát bola migrácia a jej externé faktory, pričom Královič potvrdil, že zhoda bola na pozícii, ktorú podľa neho Slovensko dlhodobo zastáva. A to, že otázku tranzitujúcich migrantov treba riešiť s krajinami mimo schengenského priestoru a že je potrebné posilniť ochranu vonkajšej schengenskej hranice.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Lži a propaganda
  2. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba

Zasadnutie V4

Královič využil ministerské zasadnutie na rokovania s rezortnými partnermi z krajín Vyšehradskej štvorky (V4), s ktorými prebral otázky hraničných kontrol a ochrany vonkajšej hranice EÚ, čo sa priamo týka Maďarska.

„Hovorili sme aj udalostiach, ktoré boli v posledných dňoch medializované, čiže zintenzívnenie kontrol či už na poľskej, alebo českej hranici. Zhodli sme sa na intenzívnej a dôslednej komunikácii a koordinácii, bez čoho to nebude fungovať,“ vysvetlil.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Královič: Susedné krajiny nechcú tvrdé kontroly na hraniciach so Slovenskom

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php