eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

Sulíkovo priznanie: Statusy si nepíšem sám. S kým sa teda doťahuje Matovič?

Statusová vojna na sociálnych sieťach medzi premiérom Igorom Matovič (47) a vicepremiérom Richardom Sulíkom (53) má prekvapivého vojaka zo zákopov. Minister hospodárstva totiž priznal, že väčšinu jeho statusov nepíše on sám, ale necháva to na svoju hovorkyňu. Premiér Igor Matovič sa tak často nevedomky namiesto Sulíka doťahoval cez internet s Katarínou Matejkovou.

Prvý vážny konflikt cez sociálne média vzblkol medzi dvoma koaličnými partnermi ešte v apríli minulého roka keď policajti sprísnili kontroly na hraniciach okresov. Sulík vtedy pridal status s videom, ktoré zachytáva kolónu na diaľnici. „Toto je šialené a musí to skončiť. Premiérovi sa žiaľ neviem dovolať. Ospravedlňujem sa občanom,“ napísal pod status Sulík na čo reagoval premiér tiež na sociálnej sieti. „Nemám rád, ak ľudia spomedzi hráčov koaličného tímu, od ktorých v ťažkej situácii čakáte, že vám podržia chrbát, si hrajú svoje sebecké hry,“ kontroval mu Matovič v čase keď sme ešte netušili, že toto bude štandardná forma komunikácie medzi nimi.

Prestrelky s premiérom? Ja som to nepísal!

V aktuálnej koaličnej kríze a pri požiadavke rekonštrukcie vlády vystúpila po rokovaní lídrov strán pred novinárov aj predsedníčka strany Za ľudí a vyhlásila, že už má plné zuby ako si dvaja koaliční partneri vymieňajú odkazy cez sociálnej siete. Očividne pri tom narážal na premiéra a vicepremiéra, ktorí internetové prestrelky za niekoľko mesiacov povýšili na štandard komunikácie. O to šokujúcejšie bolo Sulíkovo priznanie počas diskusie v televízii TA3. „Ja si nepíšem moje facebookové statusy. Bolo by to pre mňa časovo náročné. Píše ich moja hovorkyňa. Ja určite cez facebookové statusy nič neodkazujem, možno raz za čas,“ vysvetlil minister hospodárstva.

– Foto: FB RS

Aj keď minister hospodárstva na premiérove statusy vo svojom profile väčšinou nereaguje, opačne sa to povedať nedá. Posledný takýto prípad bol keď Sulík pridal príspevok s obrázkom zo seriálu Simpsonovci. „Nehnevám sa na Igora, to Slovensku nepomôže,” stojí v texte pod obrázkom, ktorý však nepísal minister, ale jeho hovorkyňa Katarína Matejková. Matovič na status zareagoval rovnakým obrázkom, ale s upraveným textom. „ÚKŠ schválený. Vraj testy mám kúpiť, aby ľudia nemreli…ale mne sa výhovorky zachceli. Starí? Chorí? Bezbranní? Nevadí!” nevedomky kontroval šéf vlády Matejkovej.

– Foto: FB IM

Hovorkyňa: Len to dám do vhodnej podoby

Matejková však odmieta, že by statusy písala za Sulíka. Vraví, že všetko to má odkonzultované s ministrom. „Facebook totiž nie je nástrojom vládnutia či ministrovania, ani odkazovania koaličným partnerom. Je to komunikačný kanál priamo k občanom. Preto v statusoch ministra hospodárstva nenájdete žiadne doťahovačky či odkazy, ale len myšlienky, ktoré už predtým odzneli, najčastejšie verejne,“ vysvetlila Matejková s tým, že ich len podáva v inej podobe, vhodnej pre internet. Pikantné je, že Matovič si Sulíkovu hovorkyňu, ako aj niektorých novinárov, už dávnejšie zablokoval na svojom profile.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulíkovo priznanie: Statusy si nepíšem sám. S kým sa teda doťahuje Matovič?

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti