eReport.sk
Foto: tasr

Páni, stačilo! Politológ o statusoch Matoviča so Sulíkom: Toto je už infantilné!

Každý deň okolo stovky nových úmrtí, tisícky nakazených a preplnené nemocnice. Slovensko sa ocitlo kvôli rozširujúcemu sa koronavírusu v humanitárnom ohrození aké si história nepamätá. Premiér Igor Matovič (47) a vicepremiér Richard Sulík (53) však naďalej akoby sa nechumelilo priživujú svoju vojnu na sociálnych sieťach a najnovšie si začali posielať odkazy prostredníctvom populárneho kreslené seriálu Simpsonovci. Podľa politológa sa ich konflikt dostal už na infantilnú úroveň.   

Rozbroje medzi predsedom vlády a jeho ministrom trvajú kontinuálne už od prvých mesiacov spoločnej vlády. V decembri dokonca Matovič nazval Sulíka idiotom a žiadal ho, aby sám podal demisu. Teraz prilial premiér znova do ohňa. Na pondelkovej tlačovej konferencii Matovič obvinil Sulíka, že môže za vyše 4 000 obetí covidu lebo nenakúpil včas antigénové testy na plošné testovanie. Premiér si pomohol grafom, v ktorým sa snažil dokázať ako budú stúpať počty mŕtvych vďaka nenakúpeným testom a vyčíslil celkové  škody napáchané šéfom rezortu hospodárstva na vyše miliardu eur.

Konflikt ala Simpsonovci

V predvečer svojich 53. narodenín reagoval Sulík na sociálnej sieti obrázkom zo seriálu Simpsonovci. V chronicky známej úvodnej scéne ako píše postava Brata na tabulu doplnil Sulík vlastný text. „Nehnevám sa na Igora, to Slovensku nepomôže,“ reagoval na kritiku minister a nad obrázok doplnil jednoznačný text“ „Hlavne pokoj.“ To, že si svoje profily premiér s vicepremiérom pravidelne kontrolujú potvrdila aj reakcia Matoviča, ktorý do svojho statusu použil rovnaký obrázok zo Simpsonovcov, ale vymenil text. „ÚKŠ schválený. Vraj testy mám kúpiť, aby ľudia nemreli…ale mne sa výhovorky zachceli. Starí? Chorí? Bezbranní? Nevadí! Luxus v Dubaji! Kde chudáci signál nemali! …a nevinní ľudia pomreli,“ stojí v texte na tabuli. Matovič obrázok okomentoval príznačne: „Keď život človeka nie je Excel.“

Zdroj: Facebook Richard Sulík

Zdroj: Facebook Igor Matovič

Odkazy smerom von

Vojna medzi Matovičom a Sulíkom už dlhšie štve aj ľudí na facebooku a obidvom politikom posielajú štipľavé odkazy. „Igor sa správa ako malé decko, ale ty si jeden populista,“ odkázal jeden fanúšik Sulíkovi. „Ľudia vám kapú v republike a nie len na covid, ale aj iné choroby lebo nedostávajú poriadnu starostlivosť a ja sa tu dívam na takúto šaškáreň,“ pritvrdil ďalší.

Ku kritike sa pridáva aj politológ, podľa ktorého zašla roztržka medzi politikmi už priďaleko. V aktuálnej pandemickej situácii by sa nemali štátnici znižovať k takejto forme debaty. „Ich spôsob komunikácie klesol už na dosť nízku úroveň a tieto prekáračky a odkazy sú až infantilné,“ myslí si politológ Grigorij Mesežnikov podľa ktorého ani jednému na názore toho druhého nezáleží. „Namiesto toho, aby komunikovali medzi sebou dávajú odkazy smerom von pre verejnosť a každý sa snaží pretlačiť svoju pravdu a poprieť oponenta, ktorý je v tomto prípade paradoxne aj koaličný partner,“ zakončil politológ.  


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Páni, stačilo! Politológ o statusoch Matoviča so Sulíkom: Toto je už infantilné!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti