eReport.sk
Minister hospodárstva Richard Sulík Foto: tasr

Sulík: Výstavbu nového jadrového zdroja Slovensko nepripravuje, musíme dokončiť bloky v Mochovciach

I keď sa na Slovensku o výstavbe nového jadrového bloku v Jaslovských Bohuniciach hovorí už celé desaťročie, v najbližšom období niekoľkých rokov bude tento projekt aj naďalej pozastavený. Najskôr je treba dokončiť rozostavané dva bloky v Mochovciach, uviedol minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

„Najprv dokončíme a spustíme to, čo tu máme, to znamená Mochovce 3 a Mochovce 4. Potom nám tu bude bežať šesť reaktorov, čo nás bude radiť k jadrovým veľmociam,” zdôraznil Sulík. Ďalšou úlohou v jadrových zariadeniach je podľa ministra dokončenie likvidácie havarovanej elektrárne A1 v Jaslovských Bohuniciach.

Podľa Sulíka bude prioritou dostavať dva chýbajúce bloky v Mochovciach – Foto: tasr

Upozornil na novelu atómového zákona

Minister upozornil, že Slovensko v tomto roku prijalo novelu atómového zákona, ktorá v budúcnosti výstavbu ďalšieho zdroja umožňuje. „Ak bude taká potreba, budú na to vytvorené podmienky,” dodal minister, podľa ktorého bude mať Slovensko pri súčasnej prevádzke šiestich jadrových blokov elektriny dostatok.

Bude vás zaujímať:

  1. Výstavba prepojovacieho VTL plynovodu medzi Slovenskom a Poľskom.
  2. Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Výstavbu nových jadrových blokov plánuje Francúzsko, ale napríklad aj Poľsko či Česko. Na Slovensku mala nový zdroj vybudovať pološtátna Jadrová energetická spoločnosť Slovenska (JESS). Tá však v súčasnosti plánuje na pozemkoch vyčlenených na stavbu nového bloku najväčšiu fotovoltickú elektráreň na Slovensku a tiež elektrolytickú výrobu vodíka.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík: Výstavbu nového jadrového zdroja Slovensko nepripravuje, musíme dokončiť bloky v Mochovciach

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Aktuálne

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti