eReport.sk
Richard Sulík, foto: tasr

Sulík o zbabranom stánku na medzinárodnej výstave. No tak sa stalo. Zastreľte ma!

V piatok 1. októbra sa otvorila medzinárodná výstava EXPO v Dubaji. Napriek tomu, že do tejto krajiny často zvykol cestovať minister hospodárstva Richard Sulík, nič to zrejme nebolo platné. Pavilón, ktorý by mal reprezentovať našu krajinu, totiž stále nie je otvorený. Podľa expremiéra Petra Pellegriniho je to medzinárodná blamáž.

„Slovenský pavilón bude plne funkčný a využívaný od pondelka,“ sľuboval v televíznej debate TA3 V politike Sulík, ktorý cez víkend odcestoval do Dubaja, aby všetko skontroloval. „Áno, bude tam trojdňové meškanie, ale ja to neberiem ako tragédiu,“ zdôraznil pokojný Sulík. „K tomuto meškaniu došlo preto, lebo dodávateľ najprv posunul termín trikrát a to sme akceptovali, ale potom aj ten tretí termín nedodržal a mal niekoľkodňový sklz,“ zdôvodnil minister. Sulík zatiaľ nevedel povedať, či si môžeme nárokovať za meškanie nejakú kompenzáciu. Všetku energiu vraj chce venovať spusteniu stánku.

Sulík sa stretol s Pellegrinim v televíznej debate. – Foto: TA3

„Je to kolosálna medzinárodná hanba,“ okomentoval dianie okolo neotvoreného pavilónu na výstave EXPO bývalý premiér Peter Pellegrini, ktorý tvrdil, že sme jedinou krajinou, ktorá stánok neotvorila. Sulík však tvrdí, že rovnaké problémy mali aj iné krajiny. „My zďaleka nie sme jediný stánok. Z vyspelých krajín to bude hodne veľa stánkov,“ dušuje sa šéf SaS. „Takáto komplexná vec, keď sa robí… Tak stalo sa,“ dodal Sulík. „To je typické,“ smial sa Pellegrini. „To nás neospravedlňuje. My sme medzi nimi nemali byť,“ trval na svojom expremiér a obvinil ministra hospodárstva z nečinnosti. Sulík však zdôrazňoval, že Slovensko si splnilo všetky zmluvné podmienky načas a v poriadku. Problém je v protistrane.

Minister hospodárstva Slovenskej republiky Richard Sulík (SaS) počas brífingu po pracovnej návšteve 3. bloku jadrovej elektrárne Mochovce.

Minister Sulík chodil do Dubaja pravidelne, napriek tomu otvorenie pavilónu na EXPO mešká. – Foto: tasr

„Ja som tam bol opakovane. Tak, toto je výsledok. Tak zastreľte ma. Urobili sme, čo bolo v našich silách,“ povedal vicepremiér. Akcia nás bude stať asi 6,5 milióna eur. Podľa Sulíka je to lacný špás. „Je to veľmi lacné. Keď si predstavíte, že 6,5 milióna eur stojí 180 dňová prezentácia Slovenska na prestížnej výstave so všetkými ľuďmi. Je to obrovský 2 000 m2 pavilón. Porovnajte to s návštevou pápeža, ktorý tu bol tri dni a stálo to 5,5 milióna eur. Je to mimoriadne nízka cena,“ pochvaľoval si minister.

Čítajte viac:

  1. Peter Pellegrini.
  2. Podpredseda vlády pre ekonomiku a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS)
  3. Richard Rybníček počas tlačovej konferencie
  4. Richard Sulík (SaS).
  5. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) počas slávnostnej prezentácie slovenského pavilónu na Svetovej výstave Expo Dubaj 2020 v Dubaji v piatok 15. októbra.

Za pravdu mu dáva aj Pellegrini. „Slovensko musí mať hrdo odprezentovanú svoju krajinu, svoje hospodárstvo, tradície ale aj budúcnosť, preto o takejto sume ani nediskutujem,“ dodal opozičný poslanec s tým, že v takýchto prípadoch by sme mali byť veľkorysí, pretože ide o prezentáciu našej krajiny.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík o zbabranom stánku na medzinárodnej výstave. No tak sa stalo. Zastreľte ma!

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport