eReport.sk
Premiér Eduard Heger (OĽaNO) počas slávnostnej prezentácie slovenského pavilónu na Svetovej výstave Expo Dubaj 2020 v Dubaji v piatok 15. októbra.
Eduard Heger na Svetovej výstave Expo Dubaj 2020. Foto: tasr

FOTO Heger v Dubaji: My Slováci dobre vieme, aké je Slovensko krásne, ale to nestačí

Svetová výstava EXPO Dubaj 2020 je veľkou príležitosťou, ako ukázať svetu krásy Slovenska, jeho kultúru, ale aj vyspelé technológie, ktoré sa tu vyvíjajú. Povedal to pri slávnostnej prezentácii slovenského pavilónu, na ktorej sa zúčastnila aj ministerka pre medzinárodnú spoluprácu Spojených arabských emirátov a riaditeľka EXPA Ríma Hášimíová, premiér Eduard Heger (OĽANO).

Nadchádzajúcich necelých šesť mesiacov je podľa Hegera veľkou príležitosťou na prezentáciu našej krajiny, ktorá by do budúcna mohla priniesť nové pracovné miesta, nové príležitosti a investície.

Premiér s ministrami počas slávnostnej prezentácie slovenského pavilónu v Dubaji

GALÉRIA – Foto: tasr

„Vieme že Slovensko má bohatú kultúru, má krásnu prírodu, ale má aj úžasné úspechy z hľadiska inovácií a technológií,“ povedal Heger. „My Slováci dobre vieme, aké je Slovensko krásne, ale taktiež dobre vieme, že to nestačí, že je dôležité, aby sa o tom dozvedel celý svet,“ dodal premiér.

Sulík: Snažíme sa to smerovať ku skutočnému biznisu

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) zdôraznil, že hlavnou funkciou výstavy EXPO je sprostredkovanie obchodov a vytváranie kontaktov. „Snažíme sa to smerovať už k reálnym zákazkám, k skutočnému biznisu, a to vyzerá, že sa darí,“ povedal Sulík. Sulíkove slová potvrdila aj generálna komisárka slovenského EXPA Miroslava Valovičová. Za necelé dva týždne od mierne oneskoreného otvorenia pavilónu podľa nej prišli do expozície rádovo tisíce ľudí. Valovičová očakáva v nasledujúcich mesiacoch postupný rast návštevnosti s príchodom chladnejšieho počasia.

Exponáty sa budú postupne obmieňať

Slovensko vystavuje v stálej expozícii tri hlavné exponáty, ktorými sú auto na vodíkový pohon, vesmírny rover a letecký simulátor. Ešte pred bránami EXPA si môžu návštevníci pozrieť vodíkový autobus.

Exponáty v druhej časti expozície sa budú postupne obmieňať podľa tematického zamerania EXPA. Po téme klíma a biodiverzita bude od 17. októbra nasledovať vesmír. Ďalšími témami budú v tomto roku ešte od 31. októbra rozvoj mesta a vidieka, od 14. novembra to bude tolerancia a inklúzia a poslednou témou EXPA v tomto roku bude od 12. decembra veda a školstvo. V budúcom roku čaká návštevníkov EXPA ešte päť tematických týždňov, ktorými sú cestovanie a konektivita, globálne ciele, zdravie a wellness či potraviny a poľnohospodárstvo. Poslednou témou výstavy bude v druhej polovici marca voda.

Spolu očakávajú príchod viac ako 20 miliónov ľudí

Svetová výstava EXPO Dubaj 2020 sa začala 1. októbra. Za prvých desať dní sa na pavilóny 193 štátov rozdelené do troch tematických oblastí, a to príležitosť, mobilita a udržateľnosť, prišlo podľa organizátorov pozrieť vyše 400.000 návštevníkov. Spolu očakávajú príchod viac ako 20 miliónov ľudí.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Heger v Dubaji: My Slováci dobre vieme, aké je Slovensko krásne, ale to nestačí

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport