eReport.sk
Jozef Brhel, foto: tasr

Súd rozhodol: Známy podnikateľ zostáva vo väzbe!

Podnikateľ Jozef Brhel obvinený a zadržaný v rámci tohtoročnej januárovej policajnej akcie Mýtnik bude naďalej väzobne stíhaný. Rozhodla o tom sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku 18. októbra. V pondelok o tom informoval jeho obhajca Ľudovít Štanglovič.

Sudkyňa ŠTS tak zamietla žiadosť obvineného o prepustenie z väzby. Išlo v poradí o štvrtú žiadosť o prepustenie z väzby, objasnil advokát. Jozef Brhel sa aktuálne nachádza v útekovej a kolúznej väzbe. Rozhodnutie ŠTS nie je právoplatné, pokiaľ jedna z procesných strán podá sťažnosť, bude o nej rozhodovať Najvyšší súd SR. Jozefa Brhela zadržali po jeho príchode zo zahraničia.

V rámci akcie Mýtnik zadržali viacero ľudí

V rámci akcie Mýtnik Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinili aj jeho brata Petra Brhela, exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho, bývalého šéfa IT sekcie finančnej správy Milana G. a konateľku IT spoločnosti Allexis Janu R. Jeho brat Peter B. bol väzbe do apríla tohto roku.

Korupčná trestná činnosť na krku

Obvinenia všetkých zadržaných sa podľa polície týkali trestnej činnosti súvisiacej s machináciami pri verejnom obstarávaní a s korupciou. Najnovšie generálny prokurátor SR Maroš Žilinka rozhodol, že trestné stíhanie podnikateľa Petra B. bolo nedôvodné, a to pre absenciu dôkazov. Vznesením obvinenia bol porušený zákon v neprospech obvineného. Žilinka tak odôvodnil rozhodnutie o zastavení stíhania podnikateľa podľa paragrafu 363 Trestného poriadku.

Viac z domácej politiky:

  1. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Veronika Remišová (Za ľudí)
  2. Juraj Blanár a Veronika Remišová v štúdiu RTVS.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Súd rozhodol: Známy podnikateľ zostáva vo väzbe!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport