eReport.sk

Novoročný vrah ženy v najlepších rokoch spoznal svoj trest: Súd bol nekompromisný!

Za vraždu 46-ročnej ženy z 1. januára tohto roka na ulici v Michalovciach dostal obžalovaný Valentín H. 20-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Rozhodol o tom v stredu Mestský súd v Košiciach, ktorý 19-ročného mladíka, ktorý sa k činu priznal, odsúdil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Rozsudok nie je právoplatný, prokurátorka podala odvolanie.

Súd bol nekompromisný

Súd pri verdikte zohľadnil ako poľahčujúcu okolnosť, že obžalovaný sa priznal, skutok oľutoval a spolupracoval na objasnení trestného činu. Iné poľahčujúce okolnosti neuznal.

Prokurátor chcel prísnejší trest

Prokuratúra žiadala pre obžalovaného trest pri hornej hranici trestnej sadzby, čo je 25 rokov. Vzhľadom na miernejší trest uložený súdom podala odvolanie voči výroku o treste. Obžalovaný si ponechal lehotu na prípadné podanie odvolania.

Novoročná vražda

K vražde došlo na Ulici Sama Chalupku v Michalovciach na Nový rok ráno. Páchateľ bývalú zdravotnú sestru sledoval a napadol po tom, ako si vybrala peňažnú hotovosť z bankomatu. Podľa bezpečnostných kamier sa žena snažila pred páchateľom ujsť a kričala o pomoc, ten ju však dobehol a opakovane bodal nožom. Následne jej ukradol mobilný telefón a peňaženku. Žena zraneniam na mieste podľahla. Polícia muža zadržala 3. januára v Žiline, odvtedy je vo väzbe.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke obžalovaný Pavol R. na súdnom pojednávaní v kauze Maják nádeje 26. apríla 2023 v Bratislave. Foto: TASR

Obžalovaný svoj čin oľutoval

V záverečnej reči minulý týždeň obžalovaný vyjadril ľútosť nad svojím konaním. „Veľmi mi je to ľúto. Odkedy som tu, stále si vyčítam, prečo som to urobil. Neviem to pochopiť a veľmi sa chcem ospravedlniť,“ povedal Valentín H.

„Tvrdý žalár“

Trest si má odpykať v ústave s maximálnym stupňom stráženia. Súčasťou rozsudku je aj uloženie ochranného dohľadu na dva roky a náhrada nákladov na pohreb zavraždenej. S nárokom na úhradu nemajetkovej ujmy odkázal súd poškodených rodičov na civilný proces.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Novoročný vrah ženy v najlepších rokoch spoznal svoj trest: Súd bol nekompromisný!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php