eReport.sk
Sú to ignoranti
Na snímke predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka, foto:tasr

Šimečka: Boli sme proti vysloveniu dôvery vláde. Nezabúdajme, že môžu za vraždu Kuciaka!

 Sú to ignoranti. Tvrdia „šimečkovci“ o novej vláde. Progresívne Slovensko aj preto hlasovalo proti vysloveniu dôvery vláde Roberta Fica (Smer-SD). Dôvodmi boli historická skúsenosť s jeho predošlými vládami, slabé a vágne programové vyhlásenie a aktuálne kroky vládneho kabinetu. TASR o tom informovala Tereza Mikáčová z komunikačného oddelenia hnutia.

Mohlo by vás zaujímať

  1. KDH)považuje návrat do NRSR za splnenie predvolebného cieľa.
  2. Hodnotiť to budú občania

Znovu o Kuciakovi

Líder PS Michal Šimečka podotkol, že predchádzajúce Ficove vlády vždy sprevádzala korupcia, vulgárnosť a stagnácia krajiny. „Tá posledná sa dokonca skončila vraždou novinára a jeho snúbenice,“ dodal.

V tomto ponímaní a s tou istou logikou, by teda za vraždu dvoch mladých ľudí pred podnikom Tepláreň, mohol priamo Eduard Heger, ktorý tu bol premiérom, keď sa hrozná vražda stala.

Sú to ignoranti

Ďalším dôvodom na nevyslovenie dôvery vláde bolo pre PS predstavené programové vyhlásenie, ktoré podľa neho krajinu nikam neposunie. „

Zdá sa, že ani samotná koalícia tomuto programu vôbec neverí. Odignorovali rozpravu, neodpovedali na naše odborné výhrady, ukázali pohŕdanie verejnosťou aj demokraciou,“ uviedol šéf PS.

Tretím dôvodom sú pre PS aktuálne kroky vlády. „Škandalózne konanie ministra Šutaja Eštoka, útoky na nezávislé médiá a občiansku spoločnosť a tak ďalej. Táto vláda našu dôveru stratila ešte skôr, ako ju od koalície získala,“ skonštatoval Šimečka na záver.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimečka: Boli sme proti vysloveniu dôvery vláde. Nezabúdajme, že môžu za vraždu Kuciaka!

Odoberať
Upozorniť na
44 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php