eReport.sk

Žiadna izolácia! Fica rešpektuje Únia i významní partneri: Čoskoro sa stretne s Fialom

Český premiér Petr Fiala prijme v piatok (24. novembra) predsedu slovenskej vlády Roberta Fica, uvádza sa s odvolaním sa na utorkovú tlačovú správu Úradu vlády ČR.

Žiadna izolácia

Pôjde o prvú oficiálnu zahraničnú cestu slovenského premiéra od nástupu do funkcie po septembrových voľbách. Slovenskí predstavitelia po uvedení do funkcie tradične zvyknú vycestovať na prvú zahraničnú oficiálnu návštevu do Česka.

Ficovi oponenti hovorili o tom, že keď bude opäť slovenským premierom, že Slovensko nebude vo svete rešpektované, a že nás čaká izolácia. Vec sa má však evidentne úplne inak.

Fica rešpektuje Únia i významní partneri

Predmetom rokovaní Fica v Prahe by podľa Úradu vlády ČR malo byť „pokračovanie bilaterálnej spolupráce oboch krajín“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. EREPORT je i na sociálnych sieťach

Podľa zverejneného programu pol hodiny pred poludním privítajú Fica s vojenskými poctami v záhrade Úradu vlády ČR. Približne o 13.00 h je na programe spoločná tlačová konferencia premiérov.

Fico sa s Fialom od nástupu do funkcie už raz stretol, a to popri rokovaniach Európskej rady v Bruseli, kam šiel už na druhý deň po vymenovaní za premiéra.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Žiadna izolácia! Fica rešpektuje Únia i významní partneri: Čoskoro sa stretne s Fialom

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php