eReport.sk
Hodnotiť to budú občania
Na snímke novozvolený predseda NR SR Peter Pellegrini (Hlas-SD), foto:tasr

Pellegrini: Schválením PVV vykročilo Slovensko na cestu budovania silného štátu!

Hodnotiť to budú občania. Schválenie programového vyhlásenia vlády (PVV) je prvým krokom k budovaniu silného a sociálne spravodlivého štátu. Vyhlásil to predseda Národnej rady (NR) SR a Hlasu-SD Peter Pellegrini po tom, ako poslanci vládny program odsúhlasili a vyslovili dôveru vláde Roberta Fica (Smer-SD).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zmenu podpísal ešte Lengvarský
  2. KDH)považuje návrat do NRSR za splnenie predvolebného cieľa.

Silný štát

„Schválením PVV vykročilo Slovensko na cestu budovania silného a sociálne spravodlivého štátu, ktorého stredobodom pozornosti je človek,“ povedal Pellegrini.

Deklaroval, že Hlas-SD je s vládnym programom stotožnený a spokojný. Poďakoval sa partnerom, že v ňom akceptovali zásadné priority strany.

„HLAS v programovom vyhlásení vlády plní svoje sľuby. Ďakujem koaličným partnerom, že akceptovali zásadné priority HLASu v oblasti silného štátu, s ktorými sme sa vo voľbách uchádzali o dôveru ľudí,“ uviedol predseda HLASu.

Hodnotiť to budú občania

HLAS pred voľbami žiadal zavedenie skutočného a spravodlivého 13. dôchodku, silný štát v oblasti energií, bánk, potravín i zdravotníctva, naštartovanie vyrovnávania regionálnych rozdielov a zotrvanie Slovenska v Európskej únii a NATO.

„ Už na budúci rok dostanú všetci dôchodcovia vyplatený skutočný 13. dôchodok vo výške priemerného dôchodku za tento rok. No už teraz pred Vianocami im štát všetkým pomôže sumou 300 eur.

Vládny program ďalej hovorí o cenách energií pre domácnosti na primeranej úrovni, možnom zásahu štátu pri vysokých cenách potravín. Bankovej dani i štátom regulovanom zdravotníctve.

Regionálny rozvoj naštartujeme konkrétnymi krokmi, ktorým sa venuje celá kapitola programového vyhlásenia. A Slovensko ostane pevnou súčasťou Európskej únie a Severoatlantickej aliancie v rámci svojho hrdého a suverénneho postoja,“ povedal Peter Pellegrini.

Občania budú podľa jeho slov vládu hodnotiť podľa konkrétnych krokov, preto apeloval na ministrov a členov vlády, ktorým pripomenul zodpovednosť za jednotlivé rezorty. Zdôraznil, že majú šancu presvedčiť ľudí, že to s krajinou myslia vážne.

Opozícia spokojná nie je

To, že práve občania sa budú mať oveľa horšie, tvrdí svorne slovenská opozícia. „Programovému vyhláseniu vlády chýbajú konkrétne ciele, merateľné ukazovatele a vláda nám nepovedala, odkiaľ chce na všetky opatrenia zobrať peniaze. Neviem si predstaviť, ako budeme o štyri roky vyhodnocovať, či ho vláda splnila alebo nie,“ uviedol šéf KDH Majerský.

Zástupcovia SaS sa zase vyjadrili, že „vláda bude stále ukazovať, že nie je sociálna ani demokratická.“

Zdroj: tasr, TS HLAS


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pellegrini: Schválením PVV vykročilo Slovensko na cestu budovania silného štátu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php