eReport.sk
Je to aj dôvod prečo zrušil protest
Politológa a občianskeho aktivistu Jána Baráneka zaujíma, čo sa asi teraz deje v našich policajných bezpečnostných zložkách. Zdroj: yt/eReport

VIDEO Baránek: „O slobodu treba bojovať! Nenechajme si ju vziať hajzlami a hlupákmi!“


Stratili sme zdravý rozum? Pýta sa známy občiansky aktivista, komentátor verejného diania a politický analytik Ján Baránek. Vo svojom najnovšom videu sa vracia v čase. Všetko, o čom hovorí, totiž začalo v roku 2019. „Pandémia covidového šialenstva“ bola podľa neho začiatkom straty slobody.

Baránek sa vracia späť. Na začiatok. Pýta sa, či by sme v roku 2019 uverili tomu, že nás niekto donúti postaviť sa do šialeného radu na testovanie, aby sme ohrozili vlastné zdravie. Že sa ľudia stanú sami sebe navzájom policajtmi. Že si na sociálne siete budeme pridávať fotky „modrého zdrapu,“ ktorý predstavuje priepustku na slobodu.

Veriť všetkým informáciám, ktoré nám podsúvali mainstreamové médiá. Ktoré rozhodovali o tom, kto je lekár a kto nie. Samozrejme nie všetci ľudia konali tak, ako občiansky aktivista popisuje.

Stratili sme zdravý rozum?

Pýta sa ďalej Ján Baránek. A podotýka, že spolu s ním, sme si nechali vziať aj slobodu. A to veľmi ľahko. Prijímať informácie bez použitia kritického myslenia, je totiž stratou slobodu. Postaviť sa do radu na testovanie, či očkovanie experimentálnou vakcínou, je taktiež strata slobody.

A stratou zdravého rozumu. Zabudli sme ho používať? Keby sme ho nestratili, nikdy by sme si nenechali vziať svoju slobodu, myslí si Baránek.

Precedensy

Občiansky aktivista tiež poukázal na to, že sa vytvorili nebezpečné precedensy. „Ak by sa k moci dostali ľudia, ktorí majú opačný názor na covidové šialenstvo alebo na vojnu na Ukrajine, budú robiť to, čo tí pred nimi?“ pýta sa.

Budú využívať precedensy? Šíriť len informácie, ktoré oni považujú za správne? Manipulovať ľudí správami v „objektívnych médiách?“ Vydávať iné názory za „hoaxy“ a posielať na ľudí NAKA?

Zmena

Baránek pripojil i výzvu ľuďom. Mnohým tým, ktorí mu píšu, že mu držia palce, „oni však tak ako koná on, konať nemôžu.“ Podotýka, že má tiež rodinu, že predtým nebol verejne známou osobou. Aspoň nie tak, ako je tomu teraz.

Podľa neho každý môže o svoju slobodu bojovať. A nenechať si ju vziať. Treba len nájsť odvahu a zabudnúť na výhovorky. Nemali by sme si ju nechať vziať „hajzlami,“ ktorý nás presviedčajú, že očkovanie je sloboda, ani že ukrajinské vedenie je dobro a Zelenský svätý na zemi.

Zdroj: Ján Baránek- youtube

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Baránek: „O slobodu treba bojovať! Nenechajme si ju vziať hajzlami a hlupákmi!“

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: