eReport.sk
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg si a juhokórejským ministrom zahraničných vecí Parkom Jinom, foto:tasr/ap

Stoltenberg v Soule: Zdôraznil význam spolupráce krajín v oblasti bezpečnosti

Stoltenberg v Soule. Podpora Severnej Kórey pre Rusko vo vojne na Ukrajine iba ukazuje, ako veľmi je potrebné, aby zvyšok sveta spolupracoval v oblasti bezpečnosti. Uviedol to v nedeľu generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg počas návštevy juhokórejskej metropoly Soul.

Stoltenberg v Soule

Stoltenberg uviedol, že v súčasnom nepredvídateľnom a neistom svete je čoraz dôležitejšie, aby krajiny, ktoré veria v slobodu a demokraciu, spolupracovali.

Zdôraznil význam spolupráce krajín v oblasti bezpečnosti

Samozrejme, znepokojujú nás bezohľadné raketové testy a jadrový program Severnej Kórey. A vojna na Ukrajine má dôsledky aj pre váš región. A tiež vieme, že Severná Kórea poskytuje vojenskú podporu vojnovému úsiliu Ruska pomocou dodávok rakiet. A to len zdôrazňuje, ako sme prepojení,“ povedal generálny tajomník NATO na stretnutí s juhokórejským ministrom zahraničných vecí Park Činom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dotazník Zastavme Brusel Brusel nepotešil
  2. Rusko prišlo so závažným obvinením
  3. Zbláznil sa Putin?
  4. Na Ukrajine prebiehajú boje

Stoltenberg sa počas dvojdňovej návštevy Soulu stretne aj s juhokórejskym prezidentom Jun Sok-jolom a ďalšími vládnymi predstaviteľmi. „Naša návšteva je silným vyjadrením veľkého významu, ktorý pripisujeme partnerstvu medzi Kórejskou republikou a NATO,“ pokračoval Stoltenberg. Dodal, že existuje mnoho oblastí, v ktorých môžu Južná Kórea a Severoatlantická aliancia užšie spolupracovať a obojstranne z toho profitovať.

Hovorí o historickom momente

Šéf NATO tiež označil účasť juhokórejského prezidenta na júnovom summite NATO v Madride za „historický moment“ a dúfa, že Jun Sok-jol príde aj na ďalší summit Severoatlantickej aliancie, ktorý sa bude konať v litovskej metropole Vilnius. 

Juhokórejský minister zahraničných vecí na stretnutí poďakoval Severoatlantickej aliancii za podporu úsilia Južnej Kórey pri adresovaní severokórejských jadrových a raketových provokácií. „Tešíme sa na užšiu spoluprácu s NATO pri riešení vznikajúcich bezpečnostných hrozieb,“ povedal.

Zdroj: tasr/johnap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stoltenberg v Soule: Zdôraznil význam spolupráce krajín v oblasti bezpečnosti

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti