eReport.sk
Prokurátor sa odvolal proti miernemu trestu!
Pri kvílení opozície, že riaditeľom TANAP-u je človek, ktorý za lebku vlka zaplatil pokutu 300 eur, im Taraba pripomína, že Andrej Kiska sa stal prezidentom po podvode za 140-tisíc eur, za čo je zatiaľ neprávoplatne odsúdený! Foto: tasr

Spravodlivosti neutiekol ani exprezident: Kiska je uznaným daňovým podvodníkom! TOTO je jeho trest


AKTUALIZOVANÉ Bývalého slovenského prezidenta Andreja Kisku Okresný súd Poprad v stredu uznal za vinného v daňovej kauze. Sudkyňa mu uložila trest odňatia slobody na dva roky s podmienečným odkladom na tri roky, peňažný trest 15.000 eur a tiež zákaz činnosti po obdobie šiestich rokov. Kiska spolu s konateľom firmy KTAG Eduardom K. čelil obžalobe z pokračovacieho zločinu daňového podvodu.

Spravodlivosti neutiekol ani exprezident

 „Obžalovaný Andrej Kiska úmyselne zosnoval a riadil neoprávnené uplatnenie nároku na vrátenie DPH vo veľkom rozsahu s úmyslom zadovážiť sebe alebo inému neoprávnený prospech,“ uviedla v rozsudku sudkyňa. Eduardovi K. uložila trest odňatia slobody na dva roky s dvojročným podmienečným odkladom, peňažný trest 10.000 eur a zákaz činnosti na päť rokov a osem mesiacov.

Daňový podvod

Obžalovaní podľa sudkyne zahrnuli v rokoch 2013 a 2014 do účtovníctva firmy KTAG účtovné a daňové doklady, ktoré neboli predmetom podnikateľskej činnosti zapísanej v obchodnom registri. Sudkyňa uviedla, že obžalovaní ich zaviedli do účtovníctva s cieľom si z nich neoprávnene uplatniť právo na odpočítanie DPH z volebnej prezidentskej kampane a tiež nárok na vrátenie nadmerného odpočtu DPH v úmysle zadovážiť neoprávnený prospech spoločnosti KTAG. „Konaním obžalovaného Andreja Kisku ako organizátora takto došlo k uplatneniu neoprávneného nároku na vrátenie nadmerného odpočtu v celkovej výške 155.184,4 eura, a to prostredníctvom obžalovanej osoby Eduarda K., ktorý v tom čase podával za spoločnosť KTAG daňové priznanie,“ uviedla sudkyňa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Andrej Kiska odchádza zo snemu Za ľudí po tom, ako ho 8. augusta 2020 v Trenčianskych Tepliciach nahradila Veronika Remišová.
  2. Kto zaplatí škody?

Ako inak, lebo Fico

Na stredajšom súdnom pojednávaní odzneli záverečné reči prokuratúry i obhajoby a tiež posledné slová obžalovaných. Kauza súvisí so zaúčtovaním nákladov spojených s propagáciou Kisku pred prezidentskými voľbami v roku 2014. Obaja obžalovaní vinu popreli a cítia sa nevinní. Exprezident vidí za kauzou pomstu expremiéra a predsedu Smeru-SD Roberta Fica.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Spravodlivosti neutiekol ani exprezident: Kiska je uznaným daňovým podvodníkom! TOTO je jeho trest

Odoberať
Upozorniť na
23 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: