eReport.sk
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sľúbil všetkým, ktorí napadnú Izrael krvavú odvetu. Foto: tasr

Spojenci Palestíny varujú Netanjahua: TENTO krok Izraela bude mať vážne dôsledky!


Lídri Francúzska, Egypta a Jordánska v pondelok varovali Izrael pred nebezpečnými dôsledkami chystanej izraelskej ofenzívy v meste Rafah na juhu Pásma Gazy.

Spojenci Palestíny varujú Netanjahua

„Varujeme pred nebezpečnými dôsledkami izraelskej ofenzívy na Rafah, kde našlo útočisko viac ako 1,5 milióna palestínskych civilistov,“ uviedli v spoločnom vyhlásení francúzsky prezident Emmanuel Macron, jordánsky kráľ Abdalláh II. a egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí.

„Takáto ofenzíva prinesie len viac smrti a utrpenia, zvýši riziká a dôsledky masového násilného vysídlenia obyvateľov Gazy a hrozí regionálnou eskaláciou,“ dodali.

Žiadajú implementovanie rezolúcie BR OSN

Lídri zároveň žiadali, aby bola „bez ďalšieho odkladu plne implementovaná“ rezolúcia Bezpečnostnej rady OSN vyzývajúca na okamžité prímerie v Pásme Gazy. V súlade s danou rezolúciou požadovali aj prepustenie všetkých rukojemníkov, ktorých hnutie Hamas unieslo pri útoku na Izrael zo 7. októbra.

Mohlo by vás zaujímať:

„Vojna v Gaze a katastrofálne humanitárne utrpenie, ktoré spôsobuje, sa musia okamžite skončiť,“ zhodli sa lídri vo vyhlásení, ktoré zverejnili francúzske, americké, jordánske a egyptské médiá.

Netanjahu je pripravený začať ofenzívu do Rafahu

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu predtým v pondelok oznámil, že bol stanovený dátum ofenzívy v meste Rafah, ktorý však nespresnil. Zopakoval, že Izrael musí do Rafahu vyslať pozemné sily, pretože je to dôležité pre jeho víťazstvo vo vojne s palestínskym hnutím Hamas. Spojené štáty v reakcii uviedli, že s útokom na Rafah nesúhlasia.

Zdroj: tasr/ap

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Spojenci Palestíny varujú Netanjahua: TENTO krok Izraela bude mať vážne dôsledky!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: