tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Česká speváčka Hana Zagorová počas koncertu v Grand Hoteli Kempinski High Tatras na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách 26. marca 2017.
Česká speváčka Hana Zagorová. Foto: tasr

Speváčku Zagorovú odviezla záchranka! Vyrážali sme na žiadosť polície, tvrdia záchranári

Českú speváčku Hanu Zagorovú v noci na stredu previezli do jednej z pražských nemocníc. Podľa informácií televíznej stanice Nova pri jej dome zasahovali záchranári aj policajti. Zagorovej sa náhle zdravotne priťažilo.

Speváčka vlani prekonala koronavírusové ochorenie COVID-19 s ťažkým priebehom, tento rok v lete u nej prepukol postcovidový syndróm. Bezprostredne však nebolo jasné, či s ním súvisel aj nočný prevoz do nemocnice. Zagorovú previezli do Všeobecnej fakultnej nemocnice na Karlovom námestí.

Speváčka podľa polície nemala byť nijako zranená

„Vyrážali sme na žiadosť polície, starali sme sa o ženu vo veku 75 rokov, ktorú sme potom pri vedomí odviezli do nemocnice,“ uviedla hovorkyňa pražskej záchranky Jana Poštová. Polícia podrobnosti pre „citlivosť prípadu“ nezverejnila, speváčka však nemala byť nijako zranená.

Jej manžel, slovenský operný spevák Štefan Margita (65), z tohto dôvodu zrušil naplánovaný koncert v Košiciach a urýchlene sa vrátil za Zagorovou do Prahy.

„Štátna filharmónia Košice s poľutovaním oznamuje zrušenie koncertu Štefan Margita 65, ktorý sa mal uskutočniť 30. septembra 2021 v Dome umenia. Príčinou zrušenia sú vážne rodinné dôvody pána Štefana Margitu,“ oznámila filharmónia na svojej webovej stránke.

Lekári Zagorovej odporučili, aby nespievala

Margita podľa spravodajského servera iDNES.cz upresnil, že pre pretrvávajúce zdravotné problémy bola jeho manželke odporučená niekoľkodňová hospitalizácia a lekári pracujú na jej zotavení.

Lekári Zagorovej z dôvodu postcovidového syndrómu odporučili, aby nespievala. Speváčka preto v lete oznámila, že sa neuskutoční žiadny z koncertov naplánovaných do konca októbra. „Je mi to veľmi ľúto,“ odkázala vtedy svojim priaznivcom Zagorová.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Speváčku Zagorovú odviezla záchranka! Vyrážali sme na žiadosť polície, tvrdia záchranári

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku