eReport.sk
Hana Zagorová, foto: profimedia

Príbeh lásky Zagorovej a Margitu. Najskôr mu prišla namyslená. O ruku ju požiadal, keď bola vydatá!

So speváčkou Hankou Zagorovou tvoria operný spevák Štefan Margita pár už takmer 30 rokov. A aj po dlhých rokoch to vyzerá, že je ich vzťah plný lásky. Ich zoznámenie však nebolo vôbec rozprávkové. Margita si o Zagorovej najprv myslel, že je horenoska.

Štefan prvýkrát uvidel Hanku vo svojom rodnom meste. Ona, rovnako ako aj ďalší predstavitelia vtedajšej českej speváckej scény, jazdila do Košíc koncertovať. „Jej koncerty boli veľmi zvláštne. Vždy keď sa objavila na scéne, ľudia doslova šaleli,“ uvádza Margita. „Vtedy som ju jednoducho uznával ako naozajstného profíka,“ dopĺňa slávny operný spevák.
Zagorová vtedy vystupovala v tamojšej športovej hale, ktorú mal v správe otec Štefana, a tak nemal problém sa dostať dovnútra. „Pamätám si, že skúšala veľmi málo, takmer nikdy nechcela, skúsila len mikrofón a okamžite išla do zákulisia. Takže tam som sa k nej ešte nedostal. Naše prvé stretnutie sa odohralo až neskôr a nebolo nič ohromujúce,“ opisuje Margita v knihe Úplne nevyhnutná Hana Zagorová.

Miestami zhrozená

So svojou budúcou manželkou sa zoznámil v Štátnej opere, v ktorej spieval. „Hanka sa tam objavila nejakým záhadným spôsobom. Keď premiéra skončila, povedali mi, že v hľadisku sedela Hanka Zagorová a že ma predstavia. Bol som nadšený a na stretnutie som sa moc tešil,“ spomína spevák.
Tešil sa, že mu Zagorová pogratuluje k úspechu a možno aj pochváli jeho vystúpenie. Avšak toho sa nedočkal: „Hanka sa práve rozprávala s niekým vo foyer. Predstavili ma a ja som sa jej vyznal, že ju celý život obdivujem, aká je úžasná. Ona sa ale na mňa len pozrela a nepovedala vôbec nič, žiadne gratulácie k premiére. Len odvetila, áno? A to bolo všetko, to bolo naše prvé stretnutie. A vtedy som si povedal:, Bože môj, tá je namyslená,“ spomína pobavene. Až neskôr sa dozvedel, že síce bola nadšená z jeho spevu, ale z hovoreného slova vôbec. Dokonca sa vraj divila, ako je možné, že ho pustili na javisko. V tej dobe sa totiž Margita do Prahy ešte len presťahoval a jeho Čeština nebola vôbec dokonalá.

Vo Švajčiarsku to začalo

Kľúčový okamih ich zblíženie nastal až po nejakom čase za hranicami Českej republiky. Mal vtedy angažmán vo Švajčiarsku. „Kamarátil som sa vtedy s Janou Pokornou, ktorá sa poznala s Hankou, a ja som im obom navrhol, nech pokojne sadnú do auta a prídu na predstavenie. Nikdy nezabudnem na ten moment, kedy prišli autom z Prahy. Hanka vystúpila a ja som úplne cítil, že si v ten moment povedala, že sa asi musela zblázniť,“ spomína Margita. Práve vo Švajčiarsku to medzi nimi začalo iskriť.

Narodeniny

Hanka vtedy prespávala v jeho byte. „Sedeli sme v nočnej košeli a popíjali šampanské. Bolo asi jedenásť hodín večer a ja som navrhol, či nepôjdeme von. Všetko to bolo tak romantické. Neskôr ma pozvala na večierok, pretože sa blížili jej narodeniny. Tam už sme spolu koketovali,“ opisuje prvé romantické chvíle sa Zagorová operný spevák.
Rozhodujúci moment prišiel práve na oslave jej narodenín. Z tej totiž odchádzal medzi poslednými. „Keď niekto zazvonil, Hanka musela chodiť dole otvárať, a keď išla dole so mnou a ešte pár priateľmi, dvere nechala pootvorené. A len mi ticho povedala:, Ak chceš, môžeš sa vrátiť. Jasná správa! Než všetci definitívne odišli, naozaj som sa vrátil,“ priznáva.

Rýchlovka

A potom už to išlo veľmi rýchlo. Štefan čoskoro predstavil Hanke svojich rodičov a počas niekoľkých týždňov sa k nej nasťahoval do bytu. „Mala vtedy malého Peugeota, do ktorého sa zmestili všetky moje veci, vrátane kvetov. A potom som jej oznámil, že si ju chcem vziať. Príkladne som pokľakol a vyslovil sa. Jej reakcia pre mňa ale bola opäť šokujúce, pretože dostala záchvat smiechu,“ opisuje Margita s tým, že sa mierne urazil.

„Povedal som jej, že to myslím vážne. Ona mi ale vzápätí odpovedala, či mi nevadí, že už je vydatá. A ja na to:, Nie, vôbec mi to nevadí. To je tvoja vec, ja som už pozval hostí,“ hovorí Margita. Stanovili dátum svadby a už to bolo. Zagorová bola vtedy vydatá za Vlastimila Harapesa, s ktorým sa rozviedla 30. mája a 31. mája 1992 si už brala na úrade Štefana.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Príbeh lásky Zagorovej a Margitu. Najskôr mu prišla namyslená. O ruku ju požiadal, keď bola vydatá!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti