foto zo zápasu, zdroj: autor

Spartakovci siahali na bod, napokon tesne prehrali

Trnavskí futbalisti si v druhom zápase skupiny EKL pripísali prehru, keď podľahli tureckému Fenerbahce Istanbul 1:2. Výkonom nesklamali, dokonca siahali v závere aj na vyrovnanie, no nakoniec sa im bod za remízu získať nepodarilo. Fanúšikovia im napriek tomu po zápase zatlieskali.

FC Spartak Trnava 1:2 Fenerbahce Istanbul (0:0)

Góly : 87.Ofori – 70.King, 81.King

Zostavy :

Spartak

Takáč – Kóša, Djurić, Koštrna – Mikovič, (86.Breznik), Bernát, (75.Štefánik), Zeljković, Šulek (75.Ristovski) – Daniel, (86.Azango), Ďuriš, (86.Paur), Ofori

Fenerbahce

Egribayat – Osayi, Becao, (63.Djiku), Aziz, Oosterwolde – Yandas, (63.Szymanski), Crespo, Zajc (63.Fred) – King, (84.Tadić), Batshuayi, (84.Navir), Kent

ŽK. Kóša, Bernát – Batshuayi

Diváci : 17 528

Prvý polčas výsledkovo pod kontrolou

Po úvodnej oťukávačke mali prvý vážnejší náznak šance hráči hostí, keď sa k lopte po súbojoch v strede poľa dostal Kent, ale zakončil nepresne. Trnava sa po prvý raz dostala k slovu v 12.minúte, keď rohový kop zakončil Zeljković. Trnavčania sa sústredili na dobrú organizáciu hry a čakali na svoju šancu. Fenerbahce malo loptu na kopačkách častejšie, no do veľkých šancí sa nedostávalo. V 33. minúte zbytočne stratili Trnavčania loptu v strede poľa, no chybu Zeljkovića napravil výborným obranným zákrokom Koštrna. Do kabín sa teda šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Otvorenejší druhý polčas

Úvodná päťminútovka druhého polčasu bola ešte opatrná, no potom sa hra rozbehla. Začalo sa to skvelým zákrokom Takáča, keď vyrazil gólovú strelu z priameho kopu. Tento moment akoby nakopol domácich a o tri minúty vyskúšal brankára hostí výbornou strelou Koštrna. Trnava mohla ísť do vedenia v 61. minúte, no obrana tureckého mužstva v poslednej chvíli zablokovala Oforiho možnosť. Na opačnej strane mal veľkú príležitosť Batshuayi, Takáč ho bravúrne vychytal. V týchto chvíľach sa pomaly schyľovalo na trnavskej striedačke k zmenám v zostave. Tie však nakoniec neprišli, pretože Joshua King prudkou strelou po zemi využil tlak Fenerbahce pred pokutovým územím Spartaka.

V 77. minúte mal na kopačke vyrovnanie Daniel, no vo výhodnej pozícii prestrelil. Trest prišiel o štyri minúty neskôr, keď hostia vykombinovali obranu Trnavčanov a prihrávku striedajúceho Freda upratal do siete opäť King. Zdalo sa, že o osude zápasu je rozhodnuté. Spartakovci sa síce snažili, no súper ich do šancí nepúšťal. Zápas sa však zmenil v 87. minúte, keď chybu v rozohrávke Fenerbahce využil Ofori a duel dostal nový náboj. Hostia sa dostali pod tlak a vyrovnanie viselo na vlásku. Ak by v stopercentnej šanci v závere nezlyhal dlhodobo impotentný Ristovski, Trnava sa mohla tešiť z remízy. Keďže svoju možnosť hlavou zahodil, z víťazstva sa predsa tešili hráči lídra tureckej ligy.

Hlasy po zápase

Michal Gašparík (tréner Trnavy)

Málokedy je tréner po prehre spokojný. Mám zo zápasu dobrý pocit, pretože bol  otvorený do poslednej sekundy. Hrali sme proti veľmi ťažkému súperovi. Myslím si, že chalani podali výborný výkon. V prvom polčase sme veľmi dobre bránili, chýbala nám lepšia kvalita v prechodoch do ofenzívy. Cez prestávku sme sa upokojili. Okolo 50.minúty sme mali najlepšiu pasáž v zápase,  boli sme na ihrisku lepší, dokázali sme súpera zatlačiť. Gól na 0:1 sme dostali v nevhodný moment, pretože som cítil, že mužstvo si verí. Rozhodla individuálna kvalita, bola tam pekná narážačka a skončilo to gólom. Potom sme inkasovali aj druhý gól. Cením si však, že chalani sa nevzdali. Bojovali, pressovali a vyústením toho bol gól na 1:2, ktorý nás vrátil naspäť do zápasu. Nakoniec, pri troche šťastia, mohol zápas skončiť aj 2:2. Škoda, že to nevyšlo.

Ismail Kartal (tréner Fenerbahce)

V prvom polčase sme dominovali, držali sme loptu, ale to je málo. Súper stále čakal vzadu, že urobíme nejakú chybu. V druhom polčase sme útočili ešte viac. Po prestriedaní sme dali dva góly, mali sme aj ďalšie možnosti. Po hrubej chybe sme dostali gól. VAR nám ešte neuznal dva ďalšie góly. Celkovo, prišli sme pre tri body, tie sme získali, takže sme spokojní.