eReport.sk
príprava Spartaku na leto, foto redakcia
príprava Spartaku na leto, foto redakcia

Spartak je späť a bude iný! 


Väčšina z nás sa na dovolenky ešte len chystá, no hráči, tréneri a členovia realizačného tímu FC Spartak Trnava majú už oddych za sebou a začali naplno s prípravou na novú sezónu. 10. júna 2024 sa hráči stretli na prvom spoločnom tréningu. 

Príchody a odchody

Tréner Michal Gašparík už v minulosti avizoval, že mužstvo čakajú viaceré zmeny. Prvú posilu predstavil Spartak ešte pred koncom sezóny. Českého defenzívneho stredopoliara a stopéra Vojtěcha Kubistu si tréner vybral pretože je to to skúsený hráč, využiteľný na viacerých pozíciách. Pravý kraj obrany posilní český obranca Libor Holík. Po odchode Dominika Takáča doplnil rady brankárov slovinský hráč, ktorý pôsobil v minulej sezóne v Michalovciach, Žiga Frelih. Na svoje konto si pripísal ligový rekord. Čisté konto bez inkasovaného gólu si udržal 529 minút. Na predĺžení zmluvy sa s klubom dohodol kapitán Martin Mikovič a Roman Procházka. V klube končí Kristián Koštrna, Tomáš Poznar a Samuel Štefánik. Hosťovanie sa skončilo Jánovi Bernátovi a Andrejovi Durićovi. 

Príprava

„Odkedy som prišiel prípravy sa zlepšujú, sú kvalitné, aj súperi sa zlepšujú. Je záujem o zápasy s nami,“ povedal tréner Michal Gašparík. Hráči boli na sústredení v Slovinsku. Prvý prípravný zápas s NK Maribor trnavskí hráči tesne prehrali 1:2. Okrem toho sa v príprave stretnú s NK Bravo, AC Sparta Praha a TSV Hartbegr. Veľkým lákadlom je Zápas leta, keď hráči FC Spartak Trnava 20. júla 2024 nastúpia na domácej pôde proti hráčom z prestížnej anglickej ligy z klubu Aston Villa. Po tomto náročnom zápase sa už začnú zápasy v domácej lige aj v Európskej konferečnej lige. 

„Čaká nás veľa práce a veľa zaujímavých zápasov. Verím, že v Európskej lige nadviažeme čo najviac na predošlý ročník, že sa nám bude dariť a spravíme znovu dobré meno Slovensku,“ povedal tréner Michal Gašparík. Cieľom trénera je aj zachytiť začiatok ligy, ktorý klubu v minulom roku nevyšiel a nakoniec ich stál druhé miesto v tabuľke. Zároveň je ambíciou bodovo sa dotiahnuť čo najbližšie k Slovanu. „Liga by potrebovala, aby bola Dunajská Streda, Žilina a my kvalitní. Aby sa čo najviac tlačilo na Slovan, aby liga bola zaujímavejšia,“ dodal tréner Michal Gašparík.    

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Spartak je späť a bude iný! 

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre