zápas Spartak - Ružomberok

Spartak doma získal len bod

V nedeľu 1.9.2024 nastúpili hráči FC Spartak Trnava proti súperom z MFK Ružomberok. Bilancia proti tomuto mužstvu nie je príliš priaznivá. V minulej sezóne zo štyroch vzájomných zápasov Spartakovci zvíťazili len raz, raz remizovali a dvakrát prehrali.

Sľubný vstup do stretnutia

Do prvého polčasu vstúpili lepšie domáci hráči. Už od prvých minút si vytvárali šance. Gól padol už v 9. minúte. Po nepresnostiach v obrane Ružomberka ho strelil Miloš Kratochvíl, pre ktorého ide o prvý gól v službách trnavského Spartaka. Azangovu strelu poslal do súperovej brány aj Erik Daniel. Gól Spartakovcom napokon pre ofsajd uznaný nebol. Hráči FC Spartak Trnava pokračovali v tlaku na súperovu bránku. V 22. minúte dal gól domáci kapitán Martin Mikovič, ktorý prekonal brankára Frühwalda strelou spoza pokutového územia. V 32. minúte sa po góle Kelemena rozvlnila aj sieť domácich Trnavčanov. Gól Ružomberčanom rozhodca neuznal pre postavenie mimo hry.

Zlom v zápase

Spartakovci pohodlne viedli 2:0 a mohli pridať aj ďalší gól. Zlomový moment, ktorý zmenil priebeh stretnutia, nastal v 45. minúte, keď Ján Hladík z MFK Ružomebrok strelil gól na 2:1. „To sú góly, ktoré si musíme postrážiť. Pretože to nie je, že by nás prehrali. To je to, že sa im to tam odrazilo a nemali sme pokrytých hráčov,“ povedal v pozápasovom rozhovore Miloš KratochvílRužomberčania vďaka tomu získali viac hernej istoty. „Ten polčas sa mal dohrať na 2:0. Bolo kľúčové, že sme im darovali prvý a potom aj druhý gól. Potom sme klasicky ako v každom zápase s Ružomberkom búšili do nich a nie a nie nám to tam padnúť,“ povedal po zápase tréner FC Spartak Trnava Michal Gašparík. Spartakovci vytrvalo pokračovali v snahe streliť ďalší gól aj v druhom polčase a vymaniť sa tak spod tlaku. Hneď na začiatku druhého polčasu trafil domáci Zeljković brvno, Kratochvílovu strelu z 50. minúty vyrazil brankár súpera na rohový kop. Miloš Kratochvíl sa dostal do ďalšej šance aj v 54. minúte, no brankár Frühwald si s jeho strelou poradil.

Pokutový kop

Vyrovnávajúci gól strelil kapitán súpera Martin Chrien z pokutového kopu. Ten nariadil rozhodca pre hru rukou. Hoci sa domáci hráči v druhom polčase snažili a vytvárali si strelecké príležitosti, gól už nestrelili. Spartakovcom sa v tomto zápase nepodarilo nájsť recept na víťazstvo nad Ružomberkom. Domáci hráči po zápase neskrývali sklamanie z konečného výsledku a zisku len jedného bodu. „Boli sme v tom zápase lepší a nezvládli sme to svojou vlastnou chybou, nie tým, že nás oni prehrali. To je škoda a naša chyba a nie to, že by bol súper lepší. Mrzí nás to. Mali sme vyhrať,“ povedal po zápase domáci hráč Miloš Kratochvíl. Tréner Michal Gašparík povedal, že Spartak stratil dva body, pretože takýto zápas, v ktorom mužstvo vedie 2:0 a hráči hrajú výborne, by malo vyhrať. Napriek tomu je s výkonom svojich zverencov spokojný. „Tak ako sme v celom týždni dobre trénovali, tak to aj dobre vyzeralo na ihrisku. Celkom s ľahkosťou sme si vypracovávali gólové príležitosti a zakončenia, ktorých sme mali 25. Za predvedenú hru a výkon si hráči zaslúžia pochvalu. Hrali dobre, behali dobre, bojovali dobre, vyhrávali súboje, mali dobré držanie lopty,“ povedal Michal Gašparík. V tomto zápase zohrala kľúčovú úlohu gólová efektivita domácich hráčov.